W czym jest w stanie pomóc medycyna estetyczna? W jakiego typu dolegliwościach jest niezbędna?

przez | 9 lipca 2021
Medycyna estetyczna to możliwość dla wielu osób na poprawienie wyglądu, a tym samym na zwiększenie poczucia pewności. To niesamowicie popularna dziedzina w medycynie, jaka z dnia na dzień szybciej się rozwija. Wraz z bogaceniem się krajów więcej pieniędzy zarabiają także ludzie, przez to mają możliwość spróbować przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnorakich zabiegów na uwagę na pewno zasługuje depilacja. Jest tak naprawdę sporo sposobów, aby wyzbyć się niechcianego owłosienia, jednakże tylko dwa z nich sprawiają, że włosy rzeczywiście nie odrastają. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Tą drugą zaczęto już stosować około dekady temu, zaś od tamtego czasu skutecznie wypiera depilację elektryczną. Taka depilacja jest co chyba najważniejsze o wiele szybsza, daje możliwość pobycia się owłosienia z większych partii na ciele. Laser produkuje wiązkę światła, jest ona chłonięta poprzez ciemniejsze punkty na ciele, czyli włosy. Przez to, włosek i cebulka są zniszczone. Tego typu depilacja (szczegóły zabiegów) jest bardzo polecana dla pań o jaśniejszej karnacji oraz ciemniejszych włoskach. Tak się dzieje, ponieważ w czasie depilacji na skórze o ciemnej karnacji lub czarnej istnieje ryzyko odbarwień. Warto natomiast dodać, iż nowa generacja laserów, jakie mają na wyposażeniu chłodzące głowice ograniczają to ryzyko, oferując nowe nadzieje na skuteczną depilację także dla brunetek.

Jeżeli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, że równie popularne jest usuwanie rozstępów. Kiedy już wystąpią na naszym ciele, to szanse na ich usunięcie za pomocą kremu czy sposobami farmakologicznymi są mniejsze z każdym dniem. Jeśli zatracą własną barwę, są wręcz nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

Plecy człowieka

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser skierowywany jest na skórę wybiórczo. Taki zabieg (bb glow) zaczyna się od stworzenia w miejscach, które mają zmienioną strukturę równomiernie rozstawionych stref mikrotermalnych.

Później w te miejsca skierowywane jest światło lasera. Dzięki precyzyjnemu określeniu miejsca, penetruje on jedynie te najważniejsze fragmenty tkanki podskórnej oraz skóry właściwiej. Dzięki temu nie musimy się bać, iż narazimy całą skórę na jego działanie. Laser dociera bardzo głęboko, jest bardzo skuteczny, do tego zabieg jest bezpieczny, nie powoduje nieestetycznych uszkodzeń skóry.