Usuń latem zbędne owłosienie

przez | 3 sierpnia 2022
Lato to czas, który zachęca nas do zrzucenia tony ubrań i pokazywania pięknie opalonego i zadbanego ciała. Ale owo pięknie opalone i zadbane ciało nie pojawia się samo przez się. Trzeba stosownie zatroszczyć się o skórę i sylwetkę, i dobrze zrobić to już o wiele wcześniej niż z chwilą pojawienia się pierwszych letnich dni. Najistotniejsze w tej sytuacji jest nie tylko należycie wygładzona i opalona skóra, ale także należycie wydepilowana.

Depilator Braun Silk-épil 7 7951 Spa

Autor: Braun
Źródło: Braun
Dzisiaj zwalczanie owłosienia nie jest już sprawa tabu. Kobiety wykorzystują rozmaite sposoby na wyeliminowanie niepotrzebnego owłosienia, od standardowej maszynki począwszy, po kosmetyki do depilacji na depilatorach kończąc. Oczywiście efektywne wydają się być depilatory, jednak w ich przypadku usuwanie owłosienia nie zawsze jest przyjemne – szczególnie, gdy mówimy o okolicach bikini. (Więcej informacji o depilatorach znajdziesz tutaj: efektywny depilator Braun)W przypadku tych partii ciała o wiele lepiej radzą sobie kremy do depilacji, choć efekt utrzymuje się mniej więcej tyle samo co w przypadku użycia sprzętu jakim jest depilator.

Mówiąc o najlepszej skuteczności nie można zapomnieć o najskuteczniejszej metodzie, którą jest depilacja laserem. Współczesna technika umożliwia pozbycie się dodatkowego owłosienia praktycznie z każdej części ciała i w zasadzie bez żadnego bólu. Następną niezaprzeczalną zaletą tej metody jest fakt, że osiągnięte tym sposobem efekty utrzymują się przez bardzo długi czas – co prawda depilację laserem musimy raz na pewien czas ponawiać, niemniej z przerwami o wiele dłuższymi niż w przypadku maszynki czy kremów. Poza tym wyrastające włoski są z każdym razem coraz cieńsze i rzadsze, a więc efekt depilacji laserowej jest finalnie solidny i trwały.
Oczywiście należy pamiętać, w przypadku depilacji – niezależnie od tego na jaką metodę niwelowania włosków się nastawimy – by brać pod uwagę jakość urządzeń, jakie stosujemy. W przypadku depilatorów warto np. wybrać firmę Braun, która już od dawna cieszy się zainteresowaniem klientów. Jeżeli nastawiamy się na depilację laserową warto wybrać się do fachowego salonu, w którym doświadczony personel zadba o nasz komfort w czasie wykonywania depilacji. Jeżeli z kolei wybieramy kremy, zdecydujmy się na te, które prócz usuwania włosków także nawilżają i osłaniają depilowane okolice ciała.