Udajesz się na wczasy? Wymień złotówki

przez | 10 lipca 2021
W dzisiejszych czasach, mimo iż mamy możliwość używania karty zagranicą, wciąż wielu z nas płaci banknotami w innych krajach. Nic w tym dziwnego, daje nam to większą kontrolę nad wydatkami, jeśli nie musimy nieustannie w głowie przeliczać sobie wymiany pomiędzy dwoma walutami.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Lecz jak odpowiednio przygotować się do drogi, aby nie stracić?
terminal

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy, aby nasza wymiana walut była dla nas jak najmocniej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za właściwym miejscem. W sieci online możemy odszukać obowiązujące kursy euro kantor stacjonarny jednak pobiera dodatkowo marżę, o czym należy pamiętać. Lecz im mniejsza miejscowość i mniej turystów do niej zajeżdża, tym mniejsza marża. Dlatego jeżeli wybierasz się do hiszpańskiego kurortu, banknoty (http://snmw.pl/skup-wycena/banknoty/) wymień jeszcze w Polsce, jeśli chcesz mieć gwarancję najniższej ceny.
Czy może lepiej płacić kartą? Taka alternatywa jest dla nas jedynie opłacalna, jeśli państwo, w którym się mieścimy posiada uniwersalny pieniądz UE u siebie. Bowiem bank ma korzystne kursy Euro kantor czasami posiada gorszy przelicznik. Wtenczas, jeśli płacimy za któryś produkt w tej walucie, zostaje on nam bez większego procentu pobrany z naszego konta, prędko i wygodnie. Sytuacja komplikuje się w przypadku krajów spoza sfery euro. Jeśli płacimy w funtach, zostają one wymienione na euro, a dopiero później na złotówki. W taki sposób opłacamy prowizje podwójnie- odkryj więcej tu.
Jeżeli udajesz się zagranicę Polski, w różnym celu, czy to do pracy czy na wakacje, musi cię zainteresować wymiana walut. Również jeżeli będzie to kraj ze strefy euro, warto mieć w portfelu na start kilka banknotów.

Zabranie gotówki jest zwłaszcza ważne, jeżeli będziemy w kraju z zupełnie inną walutą. W tym bowiem przypadku, możemy w razie płatności kartą, płacić podwójną prowizję za przewalutowanie.