Typ cery a pielęgnacja

Znajomość rodzaju własnej cery umożliwia wybór odpowiedniej pielęgnacji. Inne kremy określone są do cery suchej, zaś inne do tłustej bądź mieszanej.


Rodzaj cery zależy od wielu elementów, takich jak: klimat, rasa, stan naszego zdrowia, tryb życia czy pielęgnacja skóry.


kobieta podczas biegania
Wprowadził: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com


Ażeby preparaty do pielęgnacji nie sprowadziły więcej szkód niż korzyści, niezbędne jest wcześniejsze określenie typu cery. Problemy z cerą mogą się pojawić z powodu nieprawidłowego doboru kosmetyków, a nawet śliczna cera może stać się problematyczna bez stosownej osłony.


facet
Wprowadził: Axami
Źródło: Axami


Zobacz również

To zmieni twoją szafę i styl, już dzisiaj znajdź swoją stylistkę i pójdź z nią po zakupy, by odświeżyć swój wizerunek

odwzorowanie - dziecko
Wprowadził: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawunki mogą być najprawdziwszą przyjemnością, ale w niektórych przypadkach stają się także koszmarem i przyczyną stresu. Nie każdy umie wskazać, które elementy garderoby będą właściwe, podkreślą urodę i styl.


Częstokroć myli się 2 pojęcia: typy skóry oraz rodzaje cery. Do rodzajów skóry przynależą skóra sucha, mieszana i tłusta, natomiast typami cery są cera wrażliwa, odwodniona i naczynkowa. Realne będą wszelkie zestawienia rodzajów oraz typów skóry, co oznacza, że możemy mieć cerę suchą oraz wrażliwą czy też suchą i naczynkową itd. Skóra sucha – jest wynikiem niedoczynności łojowych gruczołów, przez co jest matowa, łuszczy się, ma jasny Koloryt i jest cienka. Cerze suchej częstokroć towarzyszy rozszerzenie naczyń krwionośnych, natomiast pory są mniej widoczne. Ten rodzaj cery jest bardziej podatny na proces starzenia się, dlatego już u młodej osoby z suchą cerą mogą pojawić się bruzdy. Skóra przetłuszczająca się – w jej wypadku gruczoły łojowe produkują nazbyt ogromną ilość sebum, co prowadzi do poszerzenia porów, błyszczenia twarzy jak też powstawania pryszczy.


Skóra tłusta będzie sprężysta i dobrze napięta, chociaż niekiedy bywa poszarzała. Jak dbać o cerę trądzikową? Używaj środków pielęgnacyjnych określonych specjalnie do tego rodzaju cery.
18/01/17, 12:24:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.