Trzustka i jej choroby

Trzustka jest specyficznym organem, który odpowiada przede wszystkim za regulowanie poziomu glukozy we krwi za pomocą właściwych hormonów –głównie insuliny, którą samodzielnie tworzy.


Drugą, także bardzo ważną funkcją trzustki jest transportowanie do jelita cienkiego fermentów, pozwalających na właściwe trawienie między innymi węglowodanów. problemy z tymże organem mogą być różnorakie – niektóre z nich są nieuleczalne, lecz można z nimi żyć normalnieprzy odpowiednio dobranej diecie.


W obecnych czasach choroby trzustki to duży obszar co to są choroby trzustki. Najbardziej z kolei powszechną z nich jest cukrzyca. Diabetycy doskonale wiedzą, iż ich organ nie jest w stanie dobrze wykonywać swych obowiązków – jest uszkodzony, a co za tym idzie, poziom glukozy jest podwyższony. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy – na przykład typu 1 i 2 oraz cukrzycę kobiet będących w ciąży. Warto wspomnieć, że nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, między innymi niewydolności nerek, serca oraz zaburzenia widzenia. Spośród nich najczęściej spotyka się cukrzycę typu 2, która polega na insulinoodporności, a to natomiast zobowiązuje do dostarczania organizmowi zwiększonej dawki insuliny, któremu po pewnym czasie trzustka nie zdoła podołać.


Zobacz również

Leki, suplementy a takze kosmetyki dostępne wewnątrz sieci - czyli, Nurofen Plus kontra Gilbert Nacl

zmysł
Wprowadził: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Dla jakich osób bywają przeznaczone leki typu Nurofen Plus? Jakiego typu jest jego oddziaływanie? A co z lekiem Gilbert Nacl? Jakiego typu jest jego oddziaływanie, oraz w jakiej grupie wiekowej się go używa? Jakie są średnie ceny za oba leki i w jaki sposób się je dawkuje? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo odnajdziesz bez problemiku w środku naszego nowiutkiego artykułu!


jedzenie
Wprowadził: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com


Choroby trzustki to też insulinoma, inaczej zwana rakiem trzustki. Chore komórki wydzielają nadmierną ilość insuliny, co w konsekwencji obniża glukozę we krwi, które charakteryzuje się uczuciem głodu lub także drżeniem mięśni . Znane jest też ostre zapalenie trzustki, które w 80% powstaje przez choroby układu żółciowego, bądź także alkoholizm.


Należy wspomnieć, że zapalenie trzustki jest tylko i wyłącznie leczone w szpitalu. Chorobą posiadającą wpływ na trzustkę jest mukowiscydoza, która aż w prawie 90 procentach przypadków może prowadzić do niewydolności organu już w dzieciństwie.
18/06/21, 19:27:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.