Trzustka i jej choroby

przez | 10 lipca 2021
Trzustka jest specyficznym organem, który odpowiada przede wszystkim za regulowanie poziomu glukozy we krwi za pomocą właściwych hormonów –głównie insuliny, którą samodzielnie tworzy.

Drugą, także bardzo ważną funkcją trzustki jest transportowanie do jelita cienkiego fermentów, pozwalających na właściwe trawienie między innymi węglowodanów. problemy z tymże organem mogą być różnorakie – niektóre z nich są nieuleczalne, lecz można z nimi żyć normalnieprzy odpowiednio dobranej diecie.

W obecnych czasach choroby trzustki to duży obszar co to są choroby trzustki. Najbardziej z kolei powszechną z nich jest cukrzyca. Diabetycy doskonale wiedzą, iż ich organ nie jest w stanie dobrze wykonywać swych obowiązków – jest uszkodzony, a co za tym idzie, poziom glukozy jest podwyższony. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy – na przykład typu 1 i 2 oraz cukrzycę kobiet będących w ciąży. Warto wspomnieć, że nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, między innymi niewydolności nerek, serca oraz zaburzenia widzenia. Spośród nich najczęściej spotyka się cukrzycę typu 2, która polega na insulinoodporności, a to natomiast zobowiązuje do dostarczania organizmowi zwiększonej dawki insuliny, któremu po pewnym czasie trzustka nie zdoła podołać.
jedzenie

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com
Choroby trzustki to też insulinoma, inaczej zwana rakiem trzustki.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz więcej (http://rehaexpert.pl/oferta/klasyczny-masaz-leczniczy/) szczegółowych wiadomości dotyczących analizowanego tu artykułu. Niewątpliwie jest on bardzo ekscytujący.

Chore komórki wydzielają nadmierną ilość insuliny, co w konsekwencji obniża glukozę we krwi, które charakteryzuje się uczuciem głodu lub także drżeniem mięśni . Znane jest też ostre zapalenie trzustki, które w 80% powstaje przez choroby układu żółciowego, bądź także alkoholizm.

Należy wspomnieć, że zapalenie trzustki jest tylko i wyłącznie leczone w szpitalu. Chorobą posiadającą wpływ na trzustkę jest mukowiscydoza, która aż w prawie 90 procentach przypadków może prowadzić do niewydolności organu już w dzieciństwie.

Wypytujecie nas często o naszą kolejną stronę. Oto ona. Wystarczy najechać na poniższy link i można zobaczyć tam kolejne zajmujące artykuły.

/J]