Trudne tematy, czyli co kupić siostrze w prezencie

przez | 21 lutego 2022
Kwestia podarunku dla siostry nie należy do łatwych. Zwłaszcza wtedy gdy rodzeństwo przechodzi przez trudny okres dorastania i tylko rodzicielskie przypomnienia sprawiają, że młodzi potrafią z „musu” pamiętać o sobie. Kupowanie prezentów między rodzeństwem to zazwyczaj czas urodzin i imienin.

Obsypywanie się przez rodzeństwo prezentami zależy od dwóch czynników, które wpływają na jakość i praktyczność obdarowywania się przez lata. Najważniejszym wydaje się wiek naszego rodzeństwa, a więc braci, sióstr i obojga. Skomplikowany wydaje się oczywiście etap dorastania i kilka lat różnicy – kiedy jedno z rodzeństwa uczy się w gimnazjum, a siostra lub brat ma kilka lat lub jest o kilka lat starsze. O względnych dogadywaniach się w wielu sprawach zwyczajnie nie ma mowy, co odbija się częściowo także na prezentach dla rodzeństwa.

otrzymanie prezentu

Autor: daveoratox
Źródło: http://www.flickr.com

No bo jak kupować prezenty dla brata, jeśli ten – w naszym odczuciu – jest dla nas skomplikowany i częściej się z nim kłócimy? Dla malucha chłopca kupimy komplet ubranek lub przebranie superbohatera, dla ucznia książki lub małe zwierzę, dla młodzieńca ulubione słodycze, czy gadżety elektroniczne. Dla brata w wieku kilkudziesięciu lat nasze podarunki cały czas mogą przyjmować wygląd gestów-upominków. Jeśli pobratymiec nie lubi właśnie takowej formy obdarowywania się, a nasze powiązania są bardziej zażyle, sugeruje się „większy kaliber”. Smaczny alkohol, smartfon, a może wejściówki na koncert ulubionego zespołu? – zapoznaj się z ofertą. I, co bardzo ważne, pytajmy i po trzykroć dowiadujmy się co nasz brat chciałby otrzymać.

Prezenty dla siostry w istocie nie muszą być bardziej skomplikowane dlatego, że chodzi tutaj o kobiety. Z drugiej strony – lubią one otrzymywać podarunki, a niepamięć bardzo długo pamiętają. Jakie więc prezenty z przyjemnością widziałyby w swoich rękach nasze siostry? Jako młode, żyjące pod jednym dachem rodzeństwo znamy je wręcz na pamięć, później nie jest już to oczywiste. Pozostają jednak skłonności. Jeśli od małej dziewczyny siostra kochała słuchać płytę Wilków lub częstować się słodyczami Rittera – pamiętajmy o tym w dniu jej urodzin! Nie powtarzajmy przy tym prezentów, po prostu lawirujmy wokół jej ulubionych marek słodkości, czy kosmetyków i wczuwajmy się w pasje.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest ciekawy, kliknij na odsyłacz do serwisu, który posiada intrygujące dane na omawiany wątek – będą one z pewnością ciekawe.

Więcej propozycji – ciekawa oferta