Kurtki trekkingowe – na co kierować uwagę przy zakupie

Trekkingowa kurtka to jeden z głównych elementów wyposażenia każdego zaprawionego trampa. Chroni nas przed opadami, silnym wiatrem oraz zapewnia poczucie komfortu. Jednak nie wszystkie okrycia wierzchnie są sobie równe. Zobaczmy, na jakie cechy kierować szczególną uwagę.
użyteczny link
Dobór odzieży technicznej powinien być skrupulatnie przemyślany. Nim zdecydujemy się na kupno, warto kierować uwagę na parę detalów, które wskażą nam, czy katana będzie praktyczna – są to cechy, jakie w trakcie trekkingu czy podróży są koniecznie. Zastanówmy się również, czy dany model zaspokoi nasze podstawowe potrzeby, inaczej ujmując oczekiwania względem sprzętu.

Najistotniejsze przymioty kurtek trekkingowych to: Solidność – pamiętajmy, że kurtka będzie użytkowana intensywnie i w różnych okolicznościach. Co interesujące, w warunkach miejskich odzież bardzo często jest poddawana większym „obciążeniom” niż w podróży. Kupując kurtkę o szczególnym przeznaczeniu musimy wyłożyć niemałe pieniądze, dobrze jest zatem, by służyła nam jak najdłużej. Ochrona przed wiatrem i deszczem – o owym parametrze przesądza zewnętrzna warstewką ubioru, jaka w pierwszej kolejności odpowiedzialna jest za osłonę przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi. Tym samym znacząco oddziałuje na nasz komfort. Dobra kurtka trekkingowa po prostu nie może przemoknąć w trakcie deszczu.

Komfort cieplny – kurtka - sprawdź przykłady - winna oddychać i zapewnić optymalną regulację temperatury. Może wydawać się, że wodoodporność i oddychalność są to dwie wykluczające się cechy. Jednak dzięki zaawansowanej technice – mowa w tej chwili o szczególnych membranach – otrzymujemy produkty zarazem oddychające a także doskonale zabezpieczające przed deszczem.

Zobacz również

Stworzenie jak z obrazka wizerunku zewnętrznego

moda damska
Wprowadził: Marcin Urban
Źródło: Miasto Kobiet
W dzisiejszych czasach wielką istotność przywiązuje się do wyglądu. Kłopot mają osoby, które słabo radzą sobie z zestawianiem ubiorów. Doskonałym wyjściem na stworzenie odpowiedniego wizerunku jest zaangażowanie stylistki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.