Kurtki trekkingowe – na co kierować uwagę przy zakupie

Trekkingowa kurtka to jeden z głównych elementów wyposażenia każdego zaprawionego trampa. Chroni nas przed opadami, silnym wiatrem oraz zapewnia poczucie komfortu. Jednak nie wszystkie okrycia wierzchnie są sobie równe. Zobaczmy, na jakie cechy kierować szczególną uwagę.
użyteczny link
Dobór odzieży technicznej powinien być skrupulatnie przemyślany. Nim zdecydujemy się na kupno, warto kierować uwagę na parę detalów, które wskażą nam, czy katana będzie praktyczna – są to cechy, jakie w trakcie trekkingu czy podróży są koniecznie. Zastanówmy się również, czy dany model zaspokoi nasze podstawowe potrzeby, inaczej ujmując oczekiwania względem sprzętu.

Najistotniejsze przymioty kurtek trekkingowych to: Solidność – pamiętajmy, że kurtka będzie użytkowana intensywnie i w różnych okolicznościach. Co interesujące, w warunkach miejskich odzież bardzo często jest poddawana większym „obciążeniom” niż w podróży. Kupując kurtkę o szczególnym przeznaczeniu musimy wyłożyć niemałe pieniądze, dobrze jest zatem, by służyła nam jak najdłużej. Ochrona przed wiatrem i deszczem – o owym parametrze przesądza zewnętrzna warstewką ubioru, jaka w pierwszej kolejności odpowiedzialna jest za osłonę przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi. Tym samym znacząco oddziałuje na nasz komfort. Dobra kurtka (poznaj oferty na kurtka m65) trekkingowa po prostu nie może przemoknąć w trakcie deszczu.

Komfort cieplny – kurtka - poznaj szczegóły - winna oddychać i zapewnić optymalną regulację temperatury. Może wydawać się, że wodoodporność i oddychalność są to dwie wykluczające się cechy. Jednak dzięki zaawansowanej technice – mowa w tej chwili o szczególnych membranach – otrzymujemy produkty zarazem oddychające a także doskonale zabezpieczające przed deszczem.

Zobacz również

Stworzenie jak z obrazka wizerunku zewnętrznego

moda damska
Wprowadził: Marcin Urban
Źródło: Miasto Kobiet
W obecnych czasach dużą ważność przykłada się do wyglądu. Kłopot mają osoby, które słabo radzą sobie z dobieraniem ubrań. Świetnym rozwiązaniem na stworzenie właściwego wizerunku jest zatrudnienie stylistki.

Elementy decydujące o funkcjonalności. Kaptur – zwykle jest przyszyty, niekiedy przypinany na guziki, zaś w jeszcze innych wypadkach chowany w kołnierz. Tutaj wybór należy do nas. Z pewnością musi mieć gumowe ściągacze albo rzepy, jakie umożliwią dopasowanie go do naszej głowy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kaptur będzie nam zasłaniał oczy albo zsuwał się z głowy, przykładowo przy silniejszym wietrze. Istotne jest, by w czasie obrotu głowy kaptur obracał się wespół z nią. Kiedy będzie pozostawał w miejscu, znacząco utrudni nam pole widzenia. Ponadplanowy daszek na kapturze pozwoli uchronić buzię przed śniegiem. By zakupić kurtkę i pozostałe akcesoria trekkingowe w sklepie on-line wystarczy w przeglądarkę wpisać frazę: odzież turystyczna sklep internetowy - Strona główna.
18/09/24, 16:00:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.