Archiwa tagu: terapia

terapia

Powody pojawiania się małżeńskich kryzysów, w jaki sposób można sobie z nimi radzić

Chyba każda para będzie miała w swoim związku różne okresy. Raz jest wspaniale, uczucie aż rozkwita pomiędzy partnerami, a niekiedy mają się oni ochotę pozabijać lub rozstać i nigdy więcej nie odezwać. W rzeczywistości jest niedużo par, jakie mogą z czystym sumieniem powiedzieć o sobie, że nie miały żadnych problemów. W większości związków będą się one przytrafiać, mają różne nasilenie i tak naprawdę od samych małżonków zależeć będzie, czy im się uda z tego wyjść obronną ręką.

Lekarzu lecz się sam – w jaki sposób obecnie leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy kłopotliwych dolegliwości

Od czasu, kiedy dostęp do internetu stał się powszechny, Polacy o dużo chętniej leczą się na własną odpowiedzialność. Lekarze przypominają, żeby nie zasięgać rad u tzw. doktora Google, lecz w przypadku wystąpienia niepokojących objawów natychmiast pójść do gabinetu lekarskiego albo nawet na oddział ratunkowy powiatowego szpitala.

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej jest ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej widzimy słońce. Niedostatek słońca jest jedną z fundamentalnych przyczyn depresji, która jest częstym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej przemęczeni, mamy kiepskie samopoczucie i opornie bierzemy się za nowe zadania.

Kiedy powinniśmy pójść do psychologa? Co powinniśmy wiedzieć? Co można dzięki temu zyskać?

Kiedy powinniśmy pomyśleć o odwiedzinach u psychologa? Kiedy zrozumiemy, że to już jest ten moment, iż nic nam nie pomaga i powinniśmy odwiedzić tego specjalistę? Objawów tego stanu może być wiele, jednak to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od takiej wizyty. Dlaczego to takie ważne?

Dla kogo jest psychoterapia? Czy jesteśmy pewni, ażeby rozpocząć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dzisiaj niezwykle popularne i w sumie powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi problemami do rozwiązania i wszelkimi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta dzięki udzieleniu nam wsparcia i pomocy zapewni szybką ulgę w cierpieniu. Okazuje się jednak, iż nie każda okoliczność nadaje się na terapię.

Dobór odpowiedniego lekarza – jakie czynniki brać pod uwagę

Każdy rodzic pragnie dla swojego malucha wszystkiego co najlepsze. Kupujemy estetyczne łóżeczka, najlepsze kosmetyki i solidnej jakości ubranka. Dobór dobrego pediatry jest bardzo ważny nie tylko dla dziecka, ale także dla opiekunów. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdej sytuacji. Właściwy pediatra to taki, który w jakiejkolwiek sytuacji uciszy i poradzi. Jeśli coś się stanie, pokieruje i udzieli merytorycznych dyspozycji. Jest osiągalny wówczas, gdy jest potrzebny.

pacjentów na temat lekarzy

Bardzo istotnym zmysłem w organizmie człowieka jest zmysł wzroku. Kiedy zaczyna się pogarszać, można postawić diagnozę. Ciało wysyła w ten sposób sygnał oraz nie wolno tej wiadomości pozostawić samej sobie. Bardzo pomocny może się w tym czasie okazać okulista z Katowic, który za usługi wizytę na pewno nie liczy sobie sporo pieniędzy.

Jak odpowiednio zadbać o własne zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to niewątpliwie trudny czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem podczas tych miesięcy w szeregu przypadków narażeni na negatywny wpływ małej temperatury, która przez większa część dni pozostaje na obiektywnie niskim poziomie. W tym miejscu powinno się przyznać, że takie warunki atmosferyczne zdecydowanie nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym czasie na różnorodne choroby, które powiązane są z szybkim rozprzestrzenianiem się bakterii w powietrzu.

Zadanie specjalisty od psychologii w rozwiązywaniu kłopotów i problemów, jakie mogą się pojawić w życiu każdego z nas

Wysokie tempo życia, nadmierna ilość stresu o obowiązków powodują, że wiele osób przestaje sobie radzić ze zbyt dużymi problemami. Często proces ten może trwać bez większych objawów przez kilka miesięcy albo nawet lat – i osoby takie początkowo stają się bardziej rozdrażnione, niepewne lub nerwowe, po pewnym czasie może dojść nerwowość, agresja, albo odsunięcie się z życia i duża apatia.

W jaki sposób należycie pokonać swój choroba alkoholowa?

Alkoholizm jest mocno poważnym problemem społecznym – choć w sumie ulega pomniejszeniu liczba alkoholików, to należy pamiętać, że akurat dzisiaj dosyć ciężko poznać alkoholika. Zatem są ci ludzie, którzy chociaż są alkoholikami, wiodą w miarę normalne życie, nikt nie powiedział, iż nie ma uzależnionych wśród urzędników, doktorów czy nauczycieli. Czyli stereotyp zapijaczonego faceta, który jest tzw. żulem błyskawicznie przechodzi do lamusa.