Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

przez | 5 listopada 2021
Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej widzimy słońce. Brak słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest nagminnym problemem tej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej przemęczeni, mamy podłe samopoczucie i z trudem podejmujemy się następnych zadań.

depresja

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Przy braku melatoniny pierwszorzędną pomocą jest terapia światłem – polecam stronę. Na czym polega i jakie efekty można dzięki niej uzyskać? Terapia światłem jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na leczenie (Alkater – odwyk warszawa) depresji – Można ją wykonywać przy pomocy specjalnej lampy, jaką dostaniemy w ofertach wielu sklepów parających się sprzedażą tego typu artykułów.

Chciałbyś poczytać więcej na ten temat – z pewnością przypadnie Ci do gustu bieżąca treść, którą stworzyliśmy z myślą o Tobie. Po więcej szczegółów wejdź w link.

Lamp bowiem można używać w domach, nie trzeba iść specjalnych gabinetów, które zajmują się takimi zabiegami. Dzięki posiadaniu własnej lampy będziemy mogli używać jej kiedy tylko będziemy chcieć.

Z jej walorów będą mogli się także cieszyć pozostali członkowie rodziny. Jaką moc lampy wybrać? Należy kierować się zasadą, że im większa moc, tym szybsze będą rezultaty leczenia oraz wystarczy pół

depresja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

godziny jej stosowania, by odczuć jej dobre oddziaływanie. Nasze samopoczucie powinno polepszyć się już po dwóch tygodniach. Jak przeprowadzić fototerapię? Nie musimy siedzieć pół godz. nie robiąc nic. Możemy w tym czasie zająć się czytaniem czasopism lub rozwiązywaniem krzyżówek, by nie czuć, iż utraciliśmy wartościowe chwile. Fototerapia jest bezpieczna, jednak jest pewna grupa osób, jaka nie może korzystać z jej dobroczynnego działania. To nade wszystko osoby borykające się z dolegliwościami narządu wzroku oraz chorzy przyjmujący medykamenty, których rezultatem ubocznym jest zbytnia czułość na światło. Wtedy należy szukać innych sposobów, które pomogą uporać się z nieprzyjemnymi oznakami depresji.

Depresja jesienna to kłopot wielu ludzi. Jeśli i ty się z nim borykasz, teraz już wiesz, że terapia za pomocą światła pomoże ci wrócić do żywych oraz znowu cieszyć się codziennością. Poza terapią światłem warto jest zatroszczyć się o swoją dietę, wzbogacając ją w produkty pełne witamin i mikroelementów, a nadmierna senność, drażliwość, smutek, apetyt na słodycze czy trudności z koncentracją nie będą nam towarzyszyć.