Tenis - aktywność dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co powinno się zrobić najpierw?

Zarówno nowy, jak i bardziej doświadczony gracz sportowy, zdaje sobie świetnie sprawę z faktu, jak istotną sprawą jest wybór odpowiedniego sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o losach naszej rozgrywki. Zazwyczaj bardziej przykładamy uwagę do wyboru nauczyciela, osób trenujących z nami czy odzienia. Co ważne decyzji o doborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.
tenis
Wprowadził: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim wybierzemy odpowiedni wzór, zwróćmy uwagę na nieco ważnych cech większości dostępnych na sklepowych półkach rakiet, takich jak waga, obwód rączki, wyważenie, wielkość oraz surowiec, z jakiego jest wytworzona. Nadzwyczaj znacząca jest również marka i cena. Te wszystkie parametry pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam zbędnych nakładów (ta strona).

Pamiętajmy o naszej kondycji. Zanim umówimy się na treningi, przygotujmy się do wzmożonego wysiłku fizycznego. Zapewnijmy naszym mięśniom optymalnie długą rozgrzewkę. Z powodu takiego działania unikniemy kontuzji. Jeżeli nasze mięśnie i nadgarstki uważamy za bardzo silne, powinniśmy zdecydować się na wybór cięższej rakiety. Ochroni ona nasze ręce przed kontuzjami. Lżejsza – nie osłabi nadgarstków.

Od rozmiaru rączki zależy bezpieczeństwo chwytu. Od ciężaru – moc zagrania, ale także ochrona stawu. Większa główka – to większa celność. Czas poświęcony wyborowi nie jest z pewnością stracony i przyniesie profity już w pierwszym etapie treningu. Pamiętajmy, aby na wstępnym etapie nie sprawiać sobie nazbyt kosztownego sprzętu.


Zobacz również

Jaki sprzęt jest niezbędny aby grać w tenisa?

tenis
Wprowadził: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Tenis nie jest dzisiaj sportem , który dostępny jest tylko dla elit. Stąd powiększająca się cały czas liczba osób, które decydują się rozpocząć zabawę z tym sportem. Jakiego sprzętu potrzebuje każdy gracz w tenisa?


tenis
Wprowadził: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero poznajemy ten sport i bardzo przypuszczalne jest, że gdy nasze umiejętności staną się większe, chętniej będziemy sięgać po bardziej wymagające rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przyzwyczai się do ciężaru rakiety i później będziemy chcieli zdecydować się na mniejszy model. Przy wstępnym wyborze wybierzmy się najlepiej do odpowiednio wyposażonego sklepu, co zapewni nam większy wybór i możliwość sprawdzenia modelu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać obsługę sklepu o radę (więcej: http://www.novasport.pl/rakiety/wilson.html). Jeżeli już dokonamy najtrafniejszego wyboru, pozostaje tylko odetchnąć i zapoczątkować przygodę z tym cudownym i zazwyczaj podnoszącym kondycję sportem.
14/11/24, 10:58:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.