Tenis – aktywność dla ciekawych osób. Jak i czym ćwiczyć? Co trzeba wykonać na początku?

przez | 26 lipca 2021
Zarówno nowy, jak i bardziej profesjonalny zawodnik sportowy, zdaje sobie świetnie sprawę z faktu, jak istotną rzeczą jest dobór odpowiedniego sprzętu. Znakomity dobór rakiety do tenisa, może zdecydować o przebiegu naszej rozgrywki. Przeważnie w większym stopniu przykładamy uwagę do wyboru trenera, osób trenujących z nami czy ubrania. Jak się okazuje decyzji o wyborze rakiety musimy poświęcić jak najwięcej czasu.

tenis

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dobierzemy odpowiedni model, zwróćmy uwagę na kilka znaczących właściwości większości dostępnych w sklepach rakiet, takich jak waga, wymiar rączki, wyważenie, wielkość i surowiec, z jakiego jest wyprodukowana. Wyjątkowo istotna jest także renoma producenta i cena. Te wszystkie cechy pozwolą nam dokonać wyboru, a także oszczędzą nam zbędnych nakładów (ta strona).

Najpierw pomyślmy o naszej wydolności fizycznej. Zanim rozpoczniemy naukę, przygotujmy się do większego wysiłku fizycznego. Zagwarantujmy naszym mięśniom stosownie długą rozgrzewkę. Za sprawą takiego działania unikniemy urazom. Jeśli nasze mięśnie i stawy uważamy za odpowiednio silne, powinniśmy zdecydować się na zakup cięższej rakiety. Osłoni ona nasze ręce przed kontuzjami. Bardziej lekka – nie zmęczy ścięgien.

Od rozmiaru rączki zależy bezpieczeństwo chwytu.

Sprawdź ten link – przeczytasz w tym miejscu zbliżone informacje, więc to źródło (https://www.pitbike.pl/kategoria/15-czesci-pit-bike) takiej sprawy na pewno też okaże się warte Twojej uwagi.

Od ciężaru – siła zagrania, ale także ochrona nadgarstka. Większa główka – to większa celność. Czas poświęcony wyborowi nie jest z pewnością stracony i przyniesie efekty już w początkowym okresie treningu. Zwróćmy uwagę, aby na wstępnym etapie nie kupować zbyt kosztownego sprzętu.

Zaabsorbował Cię omawiany artykuł i musisz znaleźć podobne teksty? Kliknij zatem ten link i sprawdź więcej porad w treści!

tenis

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Dopiero poznajemy ten sport i bardzo możliwe jest, że gdy nasze umiejętności staną się większe, chętniej będziemy sięgać po bardziej wymagające rakiety. Może okazać się, że nasza ręka przyzwyczai się do ciężaru rakiety i później będziemy chcieli zdecydować się na mniejszy model. Przy pierwszym wyborze wybierzmy się najlepiej do dobrze wyposażonego sklepu, co zapewni nam większy wybór i możliwość przetestowania modelu, na który się zdecydujemy. Będziemy także mogli zapytać obsługę sklepu o radę (więcej: ). Gdy już dokonamy najbardziej optymalnego wyboru, pozostaje tylko zmotywować się i rozpocząć przygodę z tym cudownym i niezwykle podnoszącym kondycję sportem.