Techniki oraz metody rekonstrukcji naderwanego więzadła krzyżowego, często spotykanego urazu.

przez | 10 lipca 2021
Uprawianie sportów nierozerwalnie wiąże się z możliwością pojawienia się kontuzji. Pojawiają się one z przy wielu różnych okolicznościach, czasami ktoś jest za mało rozciągnięty, niekiedy zostanie sfaulowany, a czasami wystarczy zwyczajnie źle skoczyć. Jednym z najczęściej spotykanych urazów kolan, szczególnie u piłkarzy i narciarzy, jest zerwanie więzadeł krzyżowych.

Podstawową sprawą podczas jego diagnozowania powinien być dokładny wywiad zrobiony przez lekarza, a dalszej kolejności wykonanie trzech testów, po jakich można wystawić dokładną opinię i zaproponować przebieg dalszego leczenia.

Zdecydowanie poznaj aktualny artykuł (http://poradniaalergologicznalegnica.pl/kontakt/) na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na to zagadnienie.

W części przypadków, jeśli okaże się, ze więzadło zostało uszkodzone tylko w części, jest możliwość aby uniknąć rekonstrukcji. Stosuje się wtedy specjalną technikę kurczenia więzadła, i jeśli wszystko się uda, to przeważnie wrócenie do formy może nastąpić gość szybko.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (https://medimix.pl/papiery-ekg-i-usg), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długi czas szukasz.

Lecz w większości przypadków więzadło niestety ulega uszkodzeniu, i wtedy, chcąc wrócić do normalnej formy, potrzebna będzie operacja kolana ().

Stetoskop lekarski

Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarze ortopedzi są zdania, że dobrym okresem, aby rekonstrukcja ACL () mogła przynieść właściwe efekty, będzie sześć tygodni do pół roku od momentu kiedy wystąpił uraz. Nie ma potrzeby robienia tej operacji w czasie wizyty na pogotowiu, jednak za długie czekanie zakończyć się może uszkodzeniami innych elementów kolana, takich jak łękotka czy chrząstki. Operacja więzadła krzyżowego to nie jest ciężki zabieg, przeważnie wykonuje się go przy miejscowym znieczuleniu.

Bardzo istotny jest później etap rehabilitacji po operacji, odpowiednio wykonany pozwoli na dojście do pełniej sprawności przed wystąpieniem wypadku. Bezwzględnie należy robić wszystkie ćwiczenia, jeżeli nawet wiązać się to będzie z dużym bólem, bo jedynie w ten sposób będzie można odzyskać starą formę. A jeszcze lepszą metodą jest należyta profilaktyka, czyli poprawienie siły mięśni oraz ścięgien, które odpowiadają za stabilność kolana, a oprócz tego odpowiednie rozgrzewanie się zaczęciem aktywności fizycznej.
Autor