
Zestaw sztućców Chaco (sprawdź jak wyglądają), produkowany do dziś przez markę Stelton, dzieło Thias’a Eckhoff’a, znalazł swoje miejsce w kolekcji londyńskiego International Design Museum. Sztućce Maya, które powstały w 1962 roku i przyniosły Eckhoff’owi międzynarodową sławę, można spotkać w muzeach całego świata, m.in. w MoMA w Nowym Jorku i Victoria and Albert Museum w Londynie. Sztućce Maya znalazły swoje miejsce w „Phaidons design classics” (designerskie produkty).
Interesuje Cię ten temat? To odsyłam do www (http://www.angelka.pl/), gdyż znajdziesz tam dużo interesujących treści w tym temacie.
Eksperci w tej dziedzinie wybrali kompletnie unikatowe kreacje z ponad 200-letniej historii światowego projektowania, tworząc swoistą Biblię designu. I jeszcze jedna seria sztućców genialnego Eckhoff’a, Una, zaprojektowana w 1973 roku. Ten zestaw można podziwiać w londyńskim Design Museum. Jak wspomnieliśmy – wszystkie słynne sztućce można też mieć w domu i codziennie brać je w dłoń, a to za sprawą marki Stelton, która kultywując design dawnych lat, kocha ekscentryczne, a nieprzemijające formy.
Wspomnieliśmy zaledwie jednego projektanta, guru świata sztućców, pomijając wiele innych, niemniej znanych nazwisk, których kreacje można znaleźć w ofercie duńskiego Steltona. Świat już się nimi cieszy. Może kiedyś i Polacy dołączą do grona wielbicieli sztućców, ludzi o wyrafinowanych gustach i przestaną traktować designerskie sztućce jako jadalniane tabu.