Święta to najpiękniejszy czas w roku dla każdego Polaka — choinka, rodzinna atmosfera, magia

przez | 22 stycznia 2022
Każdy z nas zapewne kocha Boże Narodzenie, gdyż jest to niesamowity okres spędzony w gronie rodzinnym — okres spokoju oraz miłości.
Na pewno najbardziej charakterystycznym symbolem świąt jest choinka.

twarz

Autor: Otmuchów
Źródło: Otmuchów
Tradycja ta w naszym kraju wydaje się być dosyć długa i przywędrowała do nas z Niemiec. Ubieranie drzewka bywa fantastyczną zabawą w każdym domu. W szczególności kochają to rodziny, gdzie są małe brzdące. Zwykle robią to one z tatą. Jeżeli drzewko jest wysokie, to ojciec powinien podnosić je, by mogły zawiesić bombki na wysokich gałązkach. To wielka radość. Zazwyczaj są dwie metody wybierania bombek na drzewko. Jedni latami dokładają przeróżne okazy, żeby potem mogły one na choince zbudować swoistego rodzaju opowieść z minionych lat.

Jeśli intryguje Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz oprócz tego inny tak samo zajmujący pomocny tekst (btzielonadolina.pl/wycieczki-do-pragi).

Dziadkowie mogą je snuć nawet wnukom. Inni wolą co rok kupować nowe bombki zgodnie z panującą modą na jakiś odcień w tym sezonie. W rodzinach, gdzie są małe dzieci lub czworonożne pupile, powinniśmy wybrać bombki z plastiku. W tym roku zapewne modne będą turkusowe bombki choinkowe, ponieważ ten odcień wiedzie obecnie prym na rynku wystroju wnętrz. Zatem jeżeli dla przykładu mamy turkusowe dodatki w pokoju (choćby poduszki na kanapie lub abażur na lampie), to bombki w tym samym odcieniu będą się na choince prezentowały świetnie. Bombki można zamówić w internecie.

Jeśli zrobimy to z odpowiednim wyprzedzeniem, to na pewno zdążą do nas dotrzeć przed Bożym Narodzeniem.
W świętach nie chodzi o Prezenty, ale o magię. I ją tworzą właśnie dekoracje — też takie choinkowe.