Stop depresji!

przez | 8 lipca 2021
Depresja sprawia, że gaśnie radość życia, przyszłość ukazuje się jako seria pustych dni, a przeszłość jawi się jako pasmo porażek. Stanowi temu, towarzyszy smutek, rozpacz i żal. Coś, co jedni z nas odczuwają jak chwilowe niepowodzenie, dla innych jest życiowym nieszczęściem.

Sporo osób cierpi na depresje sezonowe. Do niektórych depresja ”puka” jesienią, do innych wiosną.

Sprawdź kolejne podobne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie ginekolog legionowo nfz.

Dlaczego?

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą i jesienią, kiedy dzień jest krótki i nie ma| słońca, zapadamy w „zimowy sen”. Ludzie czują się znużeni, senni, obojętni, szwankuje intelekt. Wydawałoby się, że kiedy nadchodzi wiosna, lato, wydłuża się dzień i świeci słońce, depresja nie powinna nas dotyczyć. Niestety, na przekór naturze, chorujemy. Szybki wybuch przyrody powoduje, iż człowiek nie daje rady dotrzymać jej kroku. Zostaje w tyle, pojawiają się kłopoty z nastrojem. Z tego powodu, na depresję może zachorować i Hiszpan i Eskimos.

Mimo iż podłoża jej powstawania nie zostały jeszcze odkryte, sądzi się, iż znaczącym czynnikiem jest niedobór światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Biorąc pod uwagę, przynoszącym największe efekty sposobem leczenia tego zaburzenia jest fototerapia z zastosowaniem specjalnych do tego celu lamp fluorescencyjnych. Lampa antydepresyjna pomaga w naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, jednak kilka lub kilkanaście razy mocniejszym od zwykłego domowego oświetlenia – lampa antydepresyjna – sprawdź. Wykryto, że dawka sztucznego światła zbawiennie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystne dla samopoczucia chorych okazują się również zimowe wyjazdy do krajów Europy Południowej.

Sprawdź autorskie www (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/swarzedz)! Tam czeka na Ciebie nowa fantastyczna dawka wiadomości na frapujący Cię temat. Po więcej detali kliknij w poniższy podany link.

Również wskazane jest unikanie trudnych sytuacji, oraz jak największy odpoczynek w tym trudnym okresie. Dobrze jest także częściej wychodzić jak najczęściej na spacery i otaczać się życzliwymi ludźmi (znacznie więcej przeczytasz na www na ) .

Każdy z nas miewa chwile słabości. Jak rozpoznać, że chandra zamienia się w chorobę?

Kiedy obniżony nastrój zaczyna przeszkadzać nam żyć, a codzienność przypomina walkę z ruchomymi piaskami, należy jak najszybciej wybrać się do psychiatry. Depresję można leczyć!