Starzenie się skórki, a odpowiedni krem – czyli, jak zapobiec powstawaniu zmarszczek wokoło oczu

przez | 8 marca 2022
Z jakiego powodu skórka się postarza – szczególnie w obrębie oczek? Dlaczego, pomimo iż używa się kremy, skórka i tak się marszczy? Przeczytaj nasz artykuł, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Starzenie się skóry to tak naprawdę nic innego jak zwyczajny proces, w którym zmniejsza się biologiczna żywotność komórek w naszym własnym ciałku. Powoduje to spowolnienie procesów odżywiania a także zdolności przystosowawczych tak nazywanego „ustroju”. Przewodnim odpowiedzialnym za tę rzecz czynnikiem bywają osobiste Geny, oraz nie mniej ważne czynniki Zewnętrze.użyj źródła (www.maleckamakeup.pl/)Bywają one bardzo różne: palenie papierosów, złe odżywianie, a nawet niedobra pielęgnacja skórki. Trzeba zapamiętać, iż rozpoczynającym objawem postarzania się bywa Suchość Skóry, albowiem oznacza to że nie jest ona w stanie wiązać w sobie wody i ją zatrzymać.

działanie
specjalna sala ka konferencje

Autor: K2 Space
Źródło: http://www.flickr.com
Patrząc na tytuł tekstu oraz na pierwszy wcięcie, nawiążemy dodatkowo do metody dbania o skórę pod oczkami, która bywa najbardziej narażona na zmarszczki. Jak było napomknięte, pojedynczym z najważniejszych czynników Zewnętrznych, które sprawiają, że dzieje się postarzanie się, skóry bywa niewłaściwe jej dbanie o nią, mimo używania kremów.

I w tym miejscu powstaje pytanko: jak nakładać krem pod oczy? Sposób na to jest prostsza aniżeli sądzisz: należy dobrze zmyć makijaż, następnie nałożyćpołożyć punktowo kremik na położona na dole i położona na górze cząstkę powieki – co istotne: zaczynamy od wewnętrznego kończymy na zewnętrznego kącika oczka. Nie wolno go wmasować, tylko delikatnie smarować oraz wklepać opuszkami paluszków. Uważaj – nie ciągnij skórki, bo ta rzecz pogłębi istniejące już zmarszczki!