Sprzęt rehabilitacyjny

przez | 5 listopada 2021
Do sprawy kupowania sprzętu rehabilitacyjnego należy się nadzwyczaj przyłożyć – zadbać o to, aby nabyty sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.

Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów lub opinia rodziny i przyjaciółek, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj prosty. Zazwyczaj pomocna okazuje się tutaj porada (porada lekarska online) lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może spowodować wiele problemów oraz powodować niedobry stres. Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kule łokciowe są zwyczajowo przeznaczone zarazem dla dorosłych ,jak również dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem takiego typu kul jest zapewnienie stabilnego podparcia w trakcie chodzenia. Kule przydają się w szczególności osobom będącym po urazach kończyn dolnych.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło dentysta bielsko biała a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Pozwalają utrzymać pion i bezproblemowo przenosić ciężaru ciała w przypadku trudności urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonane są zwyczajowo z nadzwyczaj lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa poczucie wygody podczas poruszania się. Niektóre z takich kul posiadają dodatkowo możliwość zamiany podparć przedramienia, w na rynku można także spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia mogą być zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem albo podparciem przedramienia stałym albo ruchomym. Przykłady na . Doskonałym posunięciem może okazać się zakup tylko popularnych modeli kul i tych docenianych przez ogrom kupujących.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe dla przykładu takie z wysuwnym podparciem pachowym. często są one wykonane z aluminium i mogą być one stosowane, w zależności od urazu, pojedynczo lub w parze. Często dla osób o masie ponad 120 kg lub o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu są robione na indywidualnie zamówienie, aby perfekcyjnie dostosować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu

W wypadku osób starszych dużym wsparciem bywają nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy nadal są w stanie się poruszać, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. Na rynku można znaleźć bardzo różnorodne rodzaje takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można zamówić balkoniki i podpórki (takie jak tu) dwu albo czterokołowe, które zapewniają olbrzymią stabilność.

Dobrze w wypadku różnorodnych problematycznych kwestii co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy zbyt dużo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć garści ważnych rad u specjalistów, którzy mogą doradzić w kupnie oraz zażegnać wątpliwości, dotyczące dla przykładu pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób starszych. Zobaczymy również .