Śliczny wygląd bez skalpela i wysokich kosztów – o fotoodmładzaniu i innych metodach medycyny estetycznej

przez | 9 lipca 2021
Medycyna estetyczna to jedna z dziedzin tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w nauce, jaką jest medycyna. Zabiegi w jej zakresie przeprowadzać może jedynie lekarz posiadający prawo do wykonywania zawodu. Jej głównym zdaniem jest poprawa jakości egzystencji pacjentów.

salon kosmetyczny

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Głównie poprzez zachowania zapobiegające powstawaniu defektów, które przekładają się na zadowolenie z własnego wyglądu – w zgodzie ze złotą zasadą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie oznacza to, że nie naprawia dogłębnych zmian – wręcz odwrotnie, medycyna estetyczna obejmuje także gromadę nie bardzo inwazyjnych (lub w zupełności nieinwazyjnych) zabiegów, które eliminują takie niedoskonałości jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, a także usuwanie tatuażu koszt tego jest inny zarówno w zależności od kliniki, jak zarówno oraz technik przez niego wykorzystywanych, niebagatelne znaczenie ma bez wątpienia także wielkość tatuażu.

Średnia cena pojedynczego zabiegu waha się od 300 zł za mały tatuaż do 1200 zł za największy, choć to także zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg uskutecznić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa oferuje za usuwanie tatuażu koszt (klinika miracki cennik) ekwiwalentny do ogólnych statystyk.

Oczywiście, likwidacja tatuaży to nie tylko to, co oferują tego rodzaju kliniki. Na przykład ostatnio coraz większą popularność zyskuje tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie.

Po przestudiowaniu tego materiału, polecam (https://www.znanylekarz.pl/justyna-gwozdz/fizjoterapeuta-lekarz-medycyny-estetycznej/wroclaw) inne informacje na prezentowany wątek, które okażą się równie zajmujące.

Zabieg tenże polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie nazywające się

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Intensywne Pulsujące Światło emituje w tej samej chwili różne fale we wszystkich kierunkach, co powoduje, że w w tym samym czasie jedna z nich siłuje się na przykład z przebarwieniami skórnymi, kolejna usuwa niewielkich zmarszczek, zaś inna walczy z naczynkami, zaś jeszcze inna – wzbudza wytwórstwo kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe teżjest zdecydowanie delikatniejsze od chemicznych peelingów oraz dermabrazji laserowej. Ponadto, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już na drugi dzień po tym zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.