Depresja
depresja
Wprowadził: RenaudPhoto
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie symptomy będzie miała sezonowa depresja i jakie będą najskuteczniejsze sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera podczas dnia powoduje, że u niejednego dorosłego pojawia się depresja zimowa. U pewnych osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są bardzo podobne do klasycznej wersji tej choroby, choć ta na szczęście mija, jak tylko słońce zacznie świecić.
depresja
Wprowadził: Jay Aremac
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, więc coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest częstym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej znużeni, mamy podłe samopoczucie oraz z trudem podejmujemy się nowych zadań.
lekarz
Wprowadził: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszy psycholog Warszawa

Jest parę różnych specjalności lekarskich, zajmujących się ludzkim umysłem. Zależnie od charakteru dolegliwości, do innych specjalistów należy się udać. Nie każdy wie, co odróżnia ich od siebie nawzajem. Przy problemach o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Leczeniem farmakologicznym, a więc przy użyciu lekarstw, trudni się psychiatra. Praktycznym usuwaniem zaburzeń, wchodzących w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się natomiast psychoterapia. Psycholog bowiem nie posiada prawa do przeprowadzania konkretnego leczenia. Może jednak je zdobyć poprzez ukończenie odpowiedniego szkolenia. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologiczną może świadczyć częstotliwość występowania fraz w rodzaju „pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.
depresja
Wprowadził: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Pomoże nam dobry psycholog, a Wrocław posiada takich wielu

Szybkie tempo życia, wciąż wysokie oczekiwania w każdej dziedzinie naszego życia i brak chwili na właściwy relaks, mogą powodować, że człowiek w końcu zagubi się w swoim świecie, a co się z tym wiąże, że przestanie sobie radzić ze swoimi odczuciami. Przez to musimy zrobić wszystko, aby nie poddać się zniechęceniu i trudnościom dnia codziennego, a jeżeli mimo wszystko dopadnie nas depresja Wrocław posiada sporo dobrych gabinetów, w których w asyście najlepszych doktorów będziemy mieli szansę sobie z łatwością z nią poradzić.
słonce
Wprowadził: hj_west
Źródło: http://www.flickr.com

Jak walczyć z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od dłuższego już czasu mówi się faktycznie dość dużo. Powinniśmy jednakże pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie zupełnie odmienne od zwyczajnej wersji tej choroby. Cechują ją bowiem stany obniżonego nastroju, które mają miejsce wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, jakie w Polsce da się zaobserwować podczas zimy i jesieni. Przeważnie, depresja tego rodzaju mija wraz z pojawieniem się stosownej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednak przetrwać miesiące zimowe, które w Polsce trwają naprawdę bardzo długo? Jak poradzić sobie z depresją sezonową?
depresja
Wprowadził: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Stop depresji!

Zaburzenie depresyjne powoduje, że gaśnie radość życia, przyszłość ukazuje się jako seria pustych dni, a przeszłość jawi się jako pasmo niepowodzeń. Stanowi temu, towarzyszy niechęć do świata, rozpacz i lęk. Coś, co jedni z nas biorą za otarcie naskórka, dla cierpiących na tę chorobę jest krwawą raną.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.