Podatek
stos monet
Wprowadził: Vicky Hugheston
Źródło: http://www.flickr.com

1 procent na rzecz różnych organizacji pożytku powszechnego

Dzisiaj rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje sposobność przekazania jednego procentu na rzecz rozmaitych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez bardzo długi czas oraz bezsprzecznie powinno się korzystać z tej możliwości. Na sam początek należałoby jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co szczegółowo znaczy to pojęcie.
podatek
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jak należy obliczać podatek dochodowy? Na jakie kwestie sprawy powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Niekiedy można odnieść wrażenie, że sprawy prawne i finansowe są zarezerwowanie dla innej osoby, faktycznie nie dla nas. Dzieje się tak, ponieważ ich nie rozumiemy, a faktycznie nie w takim zakresie, w jakim chcielibyśmy. To odnosi się do wielu osób, na pewno natomiast nie jest to przyjemne, kiedy nie wiemy, jak wyjaśnić jakieś zagadnienie, jakie jest nam w określonym momencie potrzebne. Oczywiście wiele pojęć z takiego obszaru jest za bardzo trudnych, jak odsetki za zwłokę, ażeby je ot tak zrozumieć, mimo to kilka z nich każdy z nas może przyswoić.
Rozliczenia online
Wprowadził: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy tylko otwierany jest nowy okres 12 miesięcy, w telewizji coraz głośniej mówi się o zamknięciu poprzedniego okresu podatkowego.

A można to zrobić wyłącznie poprzez wypisanie własnych przychodów w postaci formularza podatkowego. Wiele osób fizycznych zarabiających tylko na etacie, z tego typu zeznaniami nie mają żadnego problemu. Jednak schody mogą zacząć się w chwili, gdy umowy o pracę przeplatają się z umowami cywilnoprawnymi.
program komputerowy
Wprowadził: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

PIT – rokroczna męka dla przedsiębiorców

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Choć każdy, kto zarządza działalnością gospodarczą,
musi rokrocznie rozliczać się z urzędem skarbowym, to mało jest takich, którzy nie odczuwająjakiegoś dyskomfortu w trakcie pisania pit-u.
podatki
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Powinności osoby płacącej podatki. Vademecum zeznania podatkowego.

Rozpoczęcie nowego roku to moment wymyślenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, snucia planów, zaklepywania wakacji lub strategicznych zakupów. Rozpoczęcie kolejnego roku to też moment, gdy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z podsumowań, które musimy sporządzić obowiązkowo, jest rozliczenie PIT.
rozliczanie podatku
Wprowadził: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Czy przeznaczanie 1% to odpowiedni krok, aby wspomóc dzieci?

Dzisiejsze organizacje pożytku publicznego dość często skupiają się na pomocy dzieciom, mając na uwadze potrzeby osób chorych bądź osób w problematycznej sytuacji materialnej. Cieszą się one znacznym zainteresowaniem, także wśród podatników, którzy postanawiają podarować im 1% corocznego podatku. Co roku każdy podatnik ma taką szansę, wybierając daną organizację pożytku publicznego.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.