Podatek
stos monet
Wprowadził: Vicky Hugheston
Źródło: http://www.flickr.com

1 procent na rzecz różnych organizacji pożytku powszechnego

Aktualnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje ewentualność przekazania jednego procentu dla różnorodnych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez ogromnie długi czas oraz bezsprzecznie powinno się korzystać z tej ewentualności. Na sam początek warto jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co konkretnie znaczy to pojęcie.
podatek
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jak należy obliczać podatek dochodowy? Na jakie kwestie sprawy powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Niekiedy się wydaje, iż sprawy prawne i finansowe są przeznaczone dla kogoś innego, z pewnością nie dla nas. Dzieje się tak, bo ich nie rozumiemy, a faktycznie nie w takim sensie, w jakim pragnęlibyśmy. To odnosi się do wielu osób, z pewnością natomiast nie jest to miłe, kiedy nie wiemy, w jaki sposób objaśnić jakieś pojęcie, jakie jest nam w danym momencie potrzebne. Oczywiście duża ilość pojęć z tej dziedziny jest zbyt trudnych, jak odsetki za zwłokę, by je ot tak zrozumieć, pomimo to parę z nich każdy z nas może poznać.
Rozliczenia online
Wprowadził: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy tylko otwierany jest nowy okres 12 miesięcy, w telewizji coraz głośniej mówi się o zamknięciu poprzedniego okresu podatkowego.

A można to zdziałać wyłącznie przez rozliczenie własnych dochodów w postaci formularza podatkowego. Wiele osób fizycznych pracujących wyłącznie na umowę o pracę, z takimi rozliczeniami nie mają najmniejszego kłopotu. Jednak problemy mogą zacząć się w chwili, gdy umowy o pracę przeplatają się z traktatami o dzieło.
program komputerowy
Wprowadził: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

PIT – rokroczna męka dla przedsiębiorców

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Chociaż każdy, kto kieruje działalnością gospodarczą,
musi raz w roku rozliczać się z urzędem skarbowym, to niewielu jest tych, którzy nie doświadczająpewnego skrępowania w trakcie pisania pit-u.
podatki
Wprowadził: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Powinności osoby płacącej podatki. Vademecum zeznania podatkowego.

Początek kolejnego roku to moment wymyślenia postanowień noworocznych, podejmowania zmian, snucia planów, organizowania wakacji albo dużych zakupów. Początek nowego roku to również moment, gdy dokonujemy podsumowań minionego roku. Jednym z podsumowań, jakie musimy wykonać obowiązkowo, jest rozliczenie PIT.
rozliczanie podatku
Wprowadził: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Czy przeznaczanie 1% to odpowiedni krok, aby wspomóc dzieci?

Dzisiejsze organizacje pożytku publicznego dość często dotyczą pomocy dzieciom, mając na względzie potrzeby osób chorych lub osób w kłopotliwej sytuacji materialnej. Cechują się one ogromnym zainteresowaniem, też wśród podatników, którzy postanawiają podarować im 1% obliczonego podatku. Co roku wszyscy podatnicy mają taką możliwość, wybierając daną organizację pożytku publicznego.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.