Wzrok
kobieta z jabłkiem
Wprowadził: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Czy da się wyszukać rozwiązania całkowitego usuwania wad wzroku?

Powszechnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z największych wartości w ciągu całego naszego życia. Posiadanie całkiem sprawnego organizmu pozwala nam bowiem przyzwoicie funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Na nieszczęście, doświadczenie wyraźnie pokazuje nam, że spodziewany przez nas stan jest daleki od ideału.
Koktajl
Wprowadził: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com

Korekcja zeza to standardowa operacja, którą należy wykonać w młodym wieku, tylko wtedy może przynieść pożądane efekty

Aktualnie korygowanie wad wzroku nie jest czymś wyjątkowym. Takim procedurom poddaje się bardzo wiele osób dorosłych oraz dzieci
soczewki kontaktowe
Źródło: pixabay.com

Troszcz się o swój wzrok razem z trójmiejskimi poradniami optycznymi

Nasz wzrok jest ogromnie delikatny i ułomny. Natomiast dzisiaj, w epoce, gdy niemalże kilka godzin w ciągu dnia, siedzimy przed monitorami komputerów lub telewizorów,niesamowicie łatwo go pogorszyć. Najważniejszą kwestią, która pozwoli nam zachować wzrok w dobrej kondycji, jest troska o higienę oczu i ich wypoczynek. Nie należy również zapominać, iż, w momencie zauważenia jakichkolwiek początkowych symptomów pojawienia się u nas chorób wzroku, nie warto czekać lecz udać się od razu do fachowca, a potem natomiast cyklicznie sprawdzać stan wzroku.
soczewka
Wprowadził: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com

Co to jest astygmatyzm i czy można z nim walczyć?

Astygmatyzm to wada wzroku, która występuje dość często. Niekiedy występuje w kombinacji z dalekowzrocznością lub krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności rogówki. Chodzi o to, że dobrze działająca rogówka ma okrągły kształt, natomiast u astygmatyków jest silniej zakrzywiona.
okulista
Wprowadził: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób sobie radzić, gdy pojawiają się problemy ze wzrokiem? Jakie istnieją sposoby, aby temu zaradzić?

Różne czynniki chorobotwórcze, na przykład bakterie albo wirusy mogą dostawać się z krwią do siatkówki, jak również do przylegającej do niej naczyniówki. Rozwinie się wtedy stan zapalny, jakiego objawy są zależne od miejsca uszkodzenia siatkówki. Jeśli takie zwyrodnienie siatkówki dotyczy plamki, taki człowiek będzie widział mroczki w polu widzenia, lecz także inne dziwne rzeczy, jak błyski, będzie miało miejsce złe widzenie kolorów albo zmiana kształtu oglądanych przedmiotów.
Zaćma – choroba utrudniająca życie!
Wprowadził: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Wraz z nami starzeją się nasze oczy - Najnowszej generacji metody leczenia, efektywnie opóźniają osłabianie wzroku

Swoje apogeum wzrok uzyskuje w 20 roku życia. Pozostałe choroby nabywamy przez wpływ środowiska zewnętrznego. Początki starczowzroczności, czyli pogorszenia ostrości widzenia poprzez stwardnienie siatkówki, pojawiają się po czterdziestce. Dużo chorób oczu można już zaklasyfikować do społecznych, najczęściej wiążą się ze sposobem życia, jaki prowadzimy.
Badania wzroku u okulisty
Wprowadził: iStock
Źródło: iStock

Masz problemy ze wzrokiem? Poddaj się zabiegowi, jaki może ci pomóc - Femtolasik

Kłopoty ze wzrokiem zaczynają cię przytłaczać? Wiele osób zmaga się z wadami wzroku, z którymi trudno im żyć, więc tak jak one powinieneś pomyśleć nad nowoczesnym sposobem korekcji, którym jest Femtolasik Warszawa. Dzięki wykorzystaniu lasera znanego jako laser femtosekundowy, można polepszyć jakość widzenia w trakcie jednego zabiegu. Na czym polega oraz co trzeba o nim wiedzieć, aby nie mieć żadnych obiekcji co do jego działania?
okulary
Wprowadził: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem choroba i tak się pojawi

Możemy omijać niedalekiego oraz długiego siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Mamy szansę przypilnować, by zawsze posiadać właściwe oświetlenie w czasie czytania książki oraz by brać wówczas prawidłową postawę, a oraz tak ma szansę się okazać, że nasz wzrok rozpoczyna pogarszać się, że widzimy coraz gorzej, a co się z tym łączy, że niezbędna jest jak najwcześniejsza wizyta u okulisty i wykonanie wszystkich koniecznych pomiarów.
wzrok
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dbajmy o swój wzrok

Niby wszyscy wiemy, iż wzrok jest niesamowicie istotnym zmysłem, że bez niego ciężko jest działać oraz przez to właśnie należy o niego troszczyć się. Ganimy dzieci, aby nie siadały nazbyt blisko telewizora, aby nie czytały przy zbyt słabym świetle. Mimo wszystko przeważnie dzieje się tak, że sami jako osoby dorosłe nie do końca już przykładamy wagę do właściwej opieki oczu, a co się z tym łączy, zazwyczaj okazuje się, że z wiekiem nasz wzrok psuje się w niesamowitym tempie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.