Salon fryzjerski – szukamy odpowiedniego

przez | 3 marca 2022
Salon fryzjerski jest miejscem, które od wieków jest bardzo wazne. Dawniej fryzjerzy trudnili się także usuwaniem zarostu. Na dzień dzisiejszy rola fryzjera ogranicza się tylko do czynności połączonych z pielęgnacja włosów.

Kosmetyki do włosów Artego

Zakłady fryzjerskie mogą być damskie lub męskie, aktualnie często jednak spotyka się zakłady przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Niejednokrotnie również w ramach pojedynczego salonu oferowane są usługi fryzjerskie, kosmetyczne i nierzadko solarium. W takich sytuacjach najczęściej jest więcej pracowników, którzy zajmują się różnymi zadaniami. W zakładzie fryzjerskim spotkać można oprócz rozmaitego sprzętu, do których należą maszynki do strzyżenia (zobacz na także dużo typów kosmetyków.

Kosmetyki do włosów
Do pielęgnacji włosów stosuje się bardzo wielu różnych środków. Najważniejszym z nich jest szampon. Spotykany jest również w salonach fryzjerskich, w których przed strzyżeniem czy czesaniem włosy są myte. Szampony wykorzystywane w zakładach fryzjerskiech odznaczają się przede wszystkim zwiększoną objętością opakowań, z uwagi na zwiększone ilości, jakie są używane w zakładach. Oprócz trgo stosowane są na przykład takie środki jak olejek arganowy, będący częścią wielu produktów kosmetycznych. Kosmetyki fryzjerskie są bardziej profesjonalne niż te dostępne w sklepach. Oprócz szamponów i odżywek ważną grupę tworzą kosmetyki do koloryzacji, do których należą środki Goldwell Colorance. Zmiana koloru może być czasowa lub permanentna, zależnie od chęci. Będą to więc wszystkie szamponetki do czasowej zmiany koloru, jak również środki typu Wella Touch, czyli farby i kremy[ farbujące. Na dzień dzisiejszy paleta dostępnych barw jest właściwie nieograniczona.

Akcesoria fryzjerskie
Głównym przyrządem w salonie fryzjerskim są nożyczki oraz grzebienie. Jedną z odmian jest grzebień do pasemek, mający charakterystyczny kształt.
Na wystrój salonu fryzjerskiego składają się głównie meble. Będą to różnego rodzaju szafki i regały na sprzęt i kosmetyki, specjalistyczna umywalka do mycia głów oraz fotele dla odwiedzających. Zienwykle istotne są duże lustra, wykorzystywane zarówno do upraszczania zadań fryzjerowi, a także do obejrzenia rezultatu przez klienta. Niezwykle potrzebne są również urządzenia elektroniczne, do których należą między innymi suszarki lub prostownice do włosów.