Rozliczasz podatek? Nie zapomnij o podarowaniu 1% na organizację pożytku powszechnego!

Razem z nadejściem nowego roku kalendarzowego bardzo skupiamy się na rozliczeniach pit. Jest to znaczący proces, na który potrzeba skierować dużą uwagę, żeby odpowiednio uzupełnić formularze. Aktualnie jest to ogromnie uproszczone, bowiem obecne w internecie programy do liczenia gwarantują nie wyłącznie szybkie obliczenie wszystkich kwot i opracowanie odpowiedniego formularza, ale również wysłanie go do stosownego urzędu drogą internetową. Jest to niesłychane ułatwienie, z jakiego wykorzystuje coraz więcej osób. Nie ulega wątpliwości, że znacząco oszczędza to ich czas i nerwy, jakie łączyłyby się z długim oczekiwaniem w kolejkach w urzędzie skarbowym. Razem z problemem rozliczeń wiąże się akcja przekazywania procenta od podatku dla przeróżnych instytucji. Należałoby się tym zainteresować.


1 procent
Wprowadził: swimboy1
Aktywne w naszym kraju instytucje pozarządowe w najogromniejszym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie da się ukryć, iż są to instytucje ogromnie przydatne, ponieważ niosą pomoc wielu potrzebującym osobom i nie jedynie. Coraz więcej z nich tworzy się z impulsem aktywizowania społeczeństwa i organizowania różnorodnego typu wydarzeń uświadamiających w licznych sprawach. Jeżeli w związku z tym zamierzamy wspomóc ich aktywność należy pamiętać, aby przeznaczyć 1 procent z podatku. Jest to niezwykle łatwe, gdyż wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT mają zamieszczoną specjalną kolumnę, w jaką wystarczy wprowadzić właściwy dla danej instytucji numer KRS. Akcja ta promowana jest od paru lat i tworzy duży zastrzyk pieniędzy dla licznych organizacji. Kluczowe jest, że można wybrać organizację z swojej miejscowości. Jeśli nie wiemy jak przekazać 1% to wystarczy na stronie referatu skarbowego przejrzeć szczegółowe instrukcje i informacje chociażby o bazach organizacji. Jednokrotny gest pomocy jest nadzwyczaj istotny, a w istocie nic nas nie kosztuje.


Dla wielu instytucji ta akcja jest niesłychanie potrzebna, stąd należy się w nią angażować i popierać idee pomocy obywatelskiej w naszym kraju.
16/07/21, 14:56:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.