Rola psychologa w dostrzeżeniu podstawy problemu

przez | 10 maja 2022
Aktualnie coraz to więcej młodych par zbyt szybko decyduje się na rozstanie. Większa część ludzi preferuje najprostsze rozwiązania, ale zawsze powinno się zawalczyć o rodzinę. Ludzie nie potrafią ze sobą prowadzić rozmowy i siebie słuchać. Nie umieją jasno ustalić swoich potrzeb i roli w związku, ani zaaprobować tego, że każdy z nas jest inny. Jednym ze sposobów pozostania w związku małżeńskim jest terapia małżeńska.

Terapia pokazuje ludziom podstawę kłopotu, z równoczesnym wyznaczaniem dalszych celów i zmian, które ułatwią samopoczucie i działalność. Kontroluje i wspomaga osobę na każdym etapie. Dzięki temu, chory czuje się pewniej i łatwiej osiąga zaplanowane postanowienia. Dwoje ludzi, decydując się na wspólne życie ma nadzieję że ich związek okaże się sielanką trwającą bez żadnych problemów. Niestety, szara rzeczywistość zmusza do zrzucenia różowych okularów. Istotne jest, żeby w porę dostrzec kiepskie stosunki i odpowiednio zareagować.

W dzisiejszych czasach, kiedy praca pochłania nam coraz więcej czasu i na odpoczynek i spokój pozostaje mało czasu, sporo osób nie znosi tego napięcia. Jeśli nie potrafimy pomóc sobie samemu, należałoby zasięgnąć wskazówki psychologa. Jest to osoba, która jest w stanie pomóc w radzeniu sobie z ciężkimi sytuacjami, także pomóc w przemożeniu zaznawanych komplikacji. Psychoterapia prowadzona przez psychologa może być kluczem do przeżycia pomyślnych przemian w funkcjonowaniu – gabinetpsychologiczny.sos.pl.

Terapia psychoanalityczna

Źródło: flickr.com
Psycholog Warszawa stosuje drobiazgowe techniki psychologiczne, efektywnie polepszy byt i pomoże w rozstrzyganiu trapiących przeciwności. Dodatkową pomocą w dojściu do stabilności umysłowej jest pomoc bliskich. Psycholog A. Ślebioda – (psycholog sopot) ma za obowiązek spostrzec istotę problemu, a wiec przyczynę objawów, wypływających z ostatnich doznań. Pomaga również w ujrzeniu zatajonych zdarzeń i zestawiania faktów.

Psychoterapia uświadamia zainteresowanemu podstawę kłopotu, z równoczesnym wytyczaniem dalszych celów i zmian, które ułatwią nastrój i aktywność. Nadzoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się bezpieczniej i łatwiej realizuje zaplanowane cele.