Nasze świąteczne rady
prezent
Wprowadził: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Upominek najlepiej jeśli jest zaskakujący

Czasem mała rzecz czyni cuda. W w codziennej rutynie, w której sprawy i terminy naglą, a przedmioty martwe mszczą się, warto zakupić jak najwięcej praktycznych wspomagaczy. Gubisz pieniądze? Nie masz gdzie trzymać ważnych dokumentów, a może nie możesz utrzymać porządku i potrzeba ci małej pomocy, tanich podręcznych wspomagaczy?
dzieci podczas I komunii świętej
Wprowadził: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Organizacja obiadu w dniu pierwszej komunii dziecka

Dzień pierwszej komunii to moment bardzo ważny w życiu wszystkich dzieci wychowanych w chrześcijańskich domach. Od długiego czasu wydarzenie to poza wartością religijną wiąże się również z charakterystycznymi obchodami, mającymi czysto świecki charakter. Również na terenie Polski od dłuższego czasu praktykowane są rozmaite zwyczaje, do jakich zalicza się przykładowo obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.
komunia
Wprowadził: Bernd Brägelmann
Źródło: http://www.flickr.com

Co jest korzystniejsze na przyjęcie: eleganckie garnitury i sukienki czy jednolite alby?

Bez wątpienia pierwsza komunia jest jednym z najbardziej doniosłych dni w życiu dziecka. Rodzice z dumą mogą patrzeć, jak ich ukochany synek lub córeczka przystępuje do sakramentu Eucharystii. Następnie jest eleganckie przyjęcie pierwszokomunijne i prezenty dla chłopca czy dziewczynki. Opiekunowie i wychowawcy pragną, by ich pociechy prezentowały się w tym wyjątkowym dniu fantastycznie. Czy zasadnym było ujednolicenie ubioru dzieci i wprowadzenie alb komunijnych?.
Wprowadził: Calamara

W jaki sposób gustownie, ale względnie tanio się ubierać?

To całkowicie jasne - panie uwielbiają piękne ubrania. Tak naprawdę faceci również, choć oczywiście męska populacja fanów mody jest dużo mniej zauważalna. To się na szczęście błyskawicznie zmienia, nareszcie mężczyzna, który mówi publicznie, że uwielbia ubrania raczej nie jest poważany za freaka. Chociaż akurat w owym artykule tylko o kobiecych ubraniach.
aparat fotograficzny
Wprowadził: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com

Zdjęcia z chrztu pamiątką na całe życie

Dla rodziców nadzwyczaj pięknym dniem są narodziny dziecka. Co jest z tym związane, wkrótce organizowany jest chrzest. Doświadczeni fotografowie doskonale wiedzą, w jaki sposób uchwycić najpiękniejsze momenty z tych wyjątkowych chwil. Warto zapamiętać każdy szczegół, więc zdjęcia z chrztu muszą być zrobione przez najlepszych specjalistów. Znaczące jest także to, by w pełni zrozumieć potrzeby zamawiających – czyli rodziców.
pierwsza komunia święta
Wprowadził: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór idealnych strojów na komunię dla dzieci w ogromnej mierze zależy od kościoła

Wybór idealnych strojów komunijnych dla dzieci w ogromnym stopniu zależy od parafii, w której będzie odbywać się uroczystość. W większości kościołów obowiązuje dowolny strój komunijny, co znaczy, że rodzice we własnym zakresie dobierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zazwyczaj w strojnych sukniach. Są jednak i takie kościoły, w jakich obowiązuje o wiele bardziej skromniejszy i jednolity strój.
Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

odchodzi w zapomnienie tradycja wysyłania kartek.

Odkąd Internet upowszechnił się tak bardzo, że korzysta z niego duża liczba osób, przede wszystkim młodych, w zapomnienie odchodzi zwyczaj wysyłania kartek. W czasach powszechnego używania telefonów komórkowych i porozumiewania się za pośrednictwem najróżniejszych komunikatorów słowo pisane staje się niepotrzebnym obciążeniem, w opinii niektórych zajmującym tylko czas. Jednak mijający czas a także priorytety, których nabywa się razem z wiekiem, zwykle zmieniają te opinie.
Wypieki świąteczne
Wprowadził: flickr.com
Źródło: flickr.com

W jaki sposób wykonać gustowne nakrycie stołu?

Gdy chcemy efektownie przyjąć zaproszonych i udoskonalić imprezę często wykonujemy odświętne posiłki. Smaczne ciasta, kilkudaniowe obiady czy choćby smaczna kolacja z pewnością będą zauważone. Jeśli jednak pragniesz wykonać coś naprawdę wyjątkowego, doskonałym rozwiązaniem będzie też wyjątkowe nakrycie blatu. W jaki sposób powinieneś tego dokonać?
prezent
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kwestia dawania prezentów zawsze jest dość problematyczna. Dlaczego tak istotnie jest? Czy można do tego jakoś podejść?

Prezenty, ach te prezenty, chciałoby się podsumować, kiedy widzimy, co jesteśmy w stanie zakupić najbliższej osobie. Czasami są to przedmioty codzienne, przykładowo pomocne w domu lub w kuchni, czasem stawiamy na wygląd i nabywamy jakąś odzież czy „błyskotki”. Wszystko oczywiście jest zależne od tego, komu to chcemy kupić, w jakich także jesteśmy kontaktach z osobą obdarowywaną. Czasami nawet liczą się same życzenia, gdyż najistotniejsza jest pamięć o kimś. Niby tak, lecz z drugiej strony każdy z nas lubi dostać jakiś prezent. Niby tak nie twierdzimy, ale przecież to właściwie przyjemne i najzwyklej fajne.
pakunek

Od czego rozpocząć szukanie podarku

Zakup prezentu to męczące i często stresujące zadanie. Nie ma osoby która by nie chciała aby jego prezent był niezwykły i spodobał się bliskiej osobie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.