Nasze świąteczne rady
prezent
Wprowadził: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Upominek najlepiej jeśli jest zaskakujący

Czasem mała rzecz czyni cuda. W w codziennej rutynie, w której sprawy i terminy naglą, a przedmioty martwe odmawiają posłuszeństwa, warto zastosować jak najwięcej praktycznych pomocy. Gubisz karty kredytowe? Nie masz gdzie trzymać ważnych dokumentów, a może jesteś bałaganiarzem i potrzebujesz małej pomocy, niedrogich podręcznych wspomagaczy?
dzieci podczas I komunii świętej
Wprowadził: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com

Organizacja obiadu w dniu pierwszej komunii dziecka

Uroczystość pierwszej komunii to moment bardzo ważny w życiu każdego dziecka wychowanego w chrześcijańskich domach. Od wielu lat wydarzenie to poza wartością duchową łączy się także ze świętowaniem, mającym czysto świecki charakter. Także w Polsce od dłuższego czasu praktykuje się rozmaite zwyczaje, do których należy na przykład obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.
komunia
Wprowadził: Bernd Brägelmann
Źródło: http://www.flickr.com

Co jest lepszym wyborem na komunię: eleganckie garnitury i sukienki czy jednolite alby?

Bez wątpienia przyjęcie jest jednym z najbardziej doniosłych dni w życiu dziecka. Rodzice z dumą mogą patrzeć, jak ich ukochany synek lub córeczka przystępuje do sakramentu Eucharystii. Potem jest eleganckie przyjęcie komunijne i prezenty dla dziecka. Rodzice pragną, żeby ich pociechy prezentowały się w tym wyjątkowym dniu wyśmienicie. Czy zasadnym było ujednolicenie ubioru dzieci i wprowadzenie alb komunijnych?.
Wprowadził: Calamara

W jaki sposób gustownie, ale względnie tanio się ubierać?

To w zupełności typowe - panie kochają gustowne ubrania. Tak naprawdę faceci również, chociaż naturalnie męska populacja fanów mody jest sporo mniej dostrzegalna. To się na szczęście szybko zmienia, nareszcie mężczyzna, który przyznaje się publicznie, że uwielbia modę nie jest poważany za dziwoląga. Choć akurat w owym artykule wyłącznie o damskich ubraniach.
aparat fotograficzny
Wprowadził: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com

Zdjęcia z chrztu pamiątką na całe życie

Dla rodziców nadzwyczaj pięknym dniem są narodziny dziecka. Co jest z tym związane, wkrótce organizowany jest chrzest. Doświadczeni fotografowie doskonale wiedzą, w jaki sposób uchwycić najpiękniejsze momenty z tych wyjątkowych chwil. Warto zapamiętać każdy szczegół, więc zdjęcia z chrztu muszą być zrobione przez najlepszych specjalistów. Znaczące jest także to, by w pełni zrozumieć potrzeby zamawiających – czyli rodziców.
pierwsza komunia święta
Wprowadził: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór idealnych strojów na komunię dla dzieci w ogromnej mierze zależy od kościoła

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w ogromnej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój na komunię, co oznacza, że rodzice w swoim zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zazwyczaj w eleganckich sukniach. Są jednak i takie kościoły, w jakich wybiera się zdecydowanie bardziej skromniejszy i jednolity strój.
Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

w zapomnienie odchodzi zwyczaj wysyłania kartek.

Od kiedy Internet upowszechnił się tak bardzo, że posiada go coraz większa ilość osób, przede wszystkim młodych, odchodzi w zapomnienie zwyczaj pisania listów. W dobie powszechnego używania telefonii komórkowej czy porozumiewania się za pomocą przeróżnych serwisów sława pisane stają się zbędnym balastem, zdaniem niektórych zużywającym tylko papier. Lecz upływający czas a także wartości, których coraz więcej przychodzi wraz z wiekiem, często modyfikują powyższe poglądy.
Wypieki świąteczne
Wprowadził: flickr.com
Źródło: flickr.com

Jak wykonać ciekawe nakrycie stołu?

Aby efektownie przyjąć zaproszonych i udoskonalić imprezę często przygotowujemy odświętne posiłki. Smaczne wypieki, kilkudaniowe obiady czy choćby smaczna kolacja na pewno zostaną zauważone. Jeśli jednak pragniesz wykonać coś zupełnie szczególnego, dobrym rozwiązaniem będzie także wyjątkowe nakrycie stołu. Jak powinieneś to zrobić?
prezent
Wprowadził: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kwestia dawania prezentów zawsze jest dość problematyczna. Dlaczego tak istotnie jest? Czy można do tego jakoś podejść?

Prezenty, ach te prezenty, chciałoby się powiedzieć, gdy widzimy, co można zakupić najbliższej osobie. Czasem są to rzeczy powszechne, na przykład pomocne w kuchni lub w domu, czasami stawiamy na wygląd i kupujemy jakąś odzież czy „błyskotki”. Wszystko oczywiście zależy, komu to kupujemy, w jakich również jesteśmy kontaktach z obdarowywaną osobą. Czasem nawet liczą się same życzenia, bo najistotniejsza jest pamięć o kimś. Niby tak, lecz z drugiej strony każdy z nas lubi dostać jakiś prezent. Niby tak nie twierdzimy, ale przecież to właściwie miłe i najzwyklej fajne.
pakunek

Od czego rozpocząć szukanie podarku

Zakup podarunku to uciążliwe i często stresujące zadanie. Każdy chce aby jego prezent był ciekawy i spodobał się bliskiej osobie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.