Przyroda ułatwi ci dbać o włosy

przez | 3 czerwca 2022
Ach te czupryny, bez końca marzymy, aby były całkowicie takie jak w naszej wyobraźni, a w rzeczywistości przecież bywa różnie. Mamy włosy sztywne, a chciałybyśmy kręcone albo na odwrót, która z nas nie miała takich przeszkód.

kosmetyki do włosów

Autor: Alterna
maszynka

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com

Nie gub jednak czupryny i zacznij dbać dokładnie o swój rodzaj włosów, a zobaczysz, iż się w nich zakochasz.
klienci

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Rewelacyjnym i sławnym od wieków sposobem na ładne fryzury jest natłuszczanie. Jednak zwróć uwagę, że kosmetyki do włosów lokowanych, mają inne właściwości niż takie do fryzur sztywnych. Zatem kupuj oleje rozumnie.
czupryny zakręcone cechuje wysoka porowatość, są przesuszone i często puszą się. Dlatego do ich odżywiania najlepiej przydadzą się tłuszcze jednonienasycone, między innymi: olej z awokado, ze pachnących migdałów, olej z konopii, olej z wiesiołka lub z czarnuszki. natomiast do czupryn prostych prędzej użyć oleje nasycone oraz wielonasycone jak na przykład: olej kokosowy, olej jojoba, albo masło shea oraz z kakaowca. A jeśli nasze czupryny są tłuste, to zwykle bezcenny okazuje się olejek z drzewa herbacianego, oraz olej lawendowy.
Oleje, to wspaniałe kosmetyki (zobacz: revitalash kosmetyki) do włosów i jeśli nauczymy się je odpowiednio używać zapewnią nam rewelacyjną fryzurę bez różnicy na rodzaj czupryny. Olej najczęściej wcieramy przed umyciem głowy i zostawiamy na włosach chociażby piętnaście minut.

Możesz także dołożyć parę kropel olejku do kremu lub odżywki. Zaopatrz się w cierpliwość, bo na odnowę potrzeba czasu i zadbaj o twoje włosy już dziś.