Przepis na zdrowe śniadanie, czyli jak zdrowo i smacznie rozpocząć dzień

przez | 29 lipca 2021
Dietetycy już od dawien dawna przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać wielką siłę, gwarantować sprawność umysłu i tę fizyczną oraz wspomóc jak najlepszy rozwój naszych dzieciaków i młodzieży.

Sporządzanie zdrowego posiłku wymaga oczywiście pewnej erudycji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając pozycje książkowe (nawet te kulinarne) lub czytając pobieżnie właściwe artykuły na stronach www lub w prasie. Z drugiej strony nie trzeba być jednak specjalistą w zakresie dietetyki, aby postawić na ławie posiłek równie sycący, jak i apetycznie wyglądający.kliknij link Skarpety do biegania Skarpety do bieganiaCoraz częściej używa się olej kokosowy, który perfekcyjnie nadaje się do smażenia i pieczenia np. naleśników, a nawet jajecznicy na śniadanie. Warto dowiedzieć się więcej: na tej stronie.

śniadanie

Autor: ZT Bielmar
Źródło: ZT Bielmar

Przepis na zdrowe śniadanie będzie zależeć między innymi od: pory roku, stanu zdrowia członków rodziny, grubości portfela, dostępności towarów na rynku bądź plonu w domowym ogrodzie. Niezwykle ważne jest, aby planując menu nie zapominać o jego ciągłym urozmaicaniu. Po pierwsze monotonia nie należy do repertuaru zdrowych przyzwyczajeń, a po drugie, nie każdy będzie zachwycony podanym trzeci raz z rzędu twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem.

W praktyce przepis na zdrowe śniadanie sprowadza się do wykazania produktów, które mają wejść w skład posiłku lub podania spisu tych niemile widzianych. Warto zainwestować w dobry gatunkowo nabiał. Węglowodany w nim zawarte sprawią, że nie braknie nam wigoru w czasie wykonywania codziennych, nawet najmniej zajmujących, czynności. Z jaj zrobimy smakowitą, odżywczą jajecznicę, a żółty serek będzie znakomitym dodatkiem do kromek chleba (sprawdź zdrowe przepisy na śniadanie). Nie możemy także zapominać o cukrach, już od szkoły podstawowej uczą nas, że cukier szkodzi zdrowiu i jest niebezpieczny. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie możemy żyć bez cukru? Jest łatwe rozwiązanie, istnieje bardzo dużo zamienników, które w smaku są takie same jednak skład jest całkowicie różny. Sprawdź: w tej ofercie.

Zwyczajowo zakupujemy białe pieczywo, tymczasem o wiele zdrowsze jest to ciemne. W dobrych piekarniach wybór jest wielki, od tych całkiem niepozornych bochenków chleba, po pysznie prezentujące się bułeczki z ziarnami. A obok pieczywa zawsze można zjeść zacierkę lub płatki ze zboża o smaku czekolady.

śniadanie

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu lokatorów jeszcze dobrze nie otworzy powiek, a już pomyśli o odurzającej, świeżo parzonej kawusi. Tymczasem wybór tych o wiele zdrowszych płynów staje się tak wielki, że nawet tradycyjna herbata powoli trąci myszką. Ustępuje miejsca nektarom o smaku pomarańczy, mleku, kakao, kawie zbożowej. Tym samym przepis na zdrowe śniadanie poszerza się o nowy zasób produktów.

W gorączce przedpołudniowych przygotowań nie wolno zapominać, że czas na spożycie śniadania jest święty. To posiłek, którego nie połyka się w pośpiechu, w pozycji stojącej, jak hamburgery kupione w budce z fast foodami. Nawet jeśli nie mamy czasu na przygotowanie to lepiej kupić wcześniej gotowe danie np. , ale za to zjeść w spokoju i bez pośpiechu. Przepis na zdrowe śniadanie musi również uwzględniać chociaż półgodzinną pauzę w przedpołudniowej krzątaninie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*