Przepis na zdrowe śniadanie, czyli jak zdrowo i smacznie rozpocząć dzień

przez | 4 maja 2022
Dietetycy już od dawien dawna przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać wielką siłę, gwarantować sprawność umysłu i tę fizyczną oraz wspomóc jak najlepszy rozwój naszych dzieciaków i młodzieży.

Sporządzanie zdrowego posiłku wymaga oczywiście pewnej erudycji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając pozycje książkowe (nawet te kulinarne) lub czytając pobieżnie właściwe artykuły na stronach www lub w prasie. Z drugiej strony nie trzeba być jednak specjalistą w zakresie dietetyki, aby postawić na ławie posiłek równie sycący, jak i apetycznie wyglądający. Coraz częściej używa się olej kokosowy, który perfekcyjnie nadaje się do smażenia i pieczenia np. naleśników, a nawet jajecznicy na śniadanie. Warto dowiedzieć się więcej: na tej stronie.

śniadanie

Autor: ZT Bielmar
Źródło: ZT Bielmar

Przepis na zdrowe śniadanie będzie zależeć między innymi od: pory roku, stanu zdrowia członków rodziny, grubości portfela, dostępności towarów na rynku bądź plonu w domowym ogrodzie. Niezwykle ważne jest, aby planując menu nie zapominać o jego ciągłym urozmaicaniu. Po pierwsze monotonia nie należy do repertuaru zdrowych przyzwyczajeń, a po drugie, nie każdy będzie zachwycony podanym trzeci raz z rzędu twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem.

W praktyce przepis na zdrowe śniadanie sprowadza się do wykazania produktów, które mają wejść w skład posiłku lub podania spisu tych niemile widzianych. Warto zainwestować w dobry gatunkowo nabiał. Węglowodany w nim zawarte sprawią, że nie braknie nam wigoru w czasie wykonywania codziennych, nawet najmniej zajmujących, czynności. Z jaj zrobimy smakowitą, odżywczą jajecznicę, a żółty serek będzie znakomitym dodatkiem do kromek chleba (sprawdź zdrowe przepisy na śniadanie). Nie możemy także zapominać o cukrach, już od szkoły podstawowej uczą nas, że cukier szkodzi zdrowiu i jest niebezpieczny. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie możemy żyć bez cukru? Jest łatwe rozwiązanie, istnieje bardzo dużo zamienników, które w smaku są takie same jednak skład jest całkowicie różny. Sprawdź: w tej ofercie.

Zwyczajowo zakupujemy białe pieczywo, tymczasem o wiele zdrowsze jest to ciemne. W dobrych piekarniach wybór jest wielki, od tych całkiem niepozornych bochenków chleba, po pysznie prezentujące się bułeczki z ziarnami. A obok pieczywa zawsze można zjeść zacierkę lub płatki ze zboża o smaku czekolady.

śniadanie

Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu lokatorów jeszcze dobrze nie otworzy powiek, a już pomyśli o odurzającej, świeżo parzonej kawusi. Tymczasem wybór tych o wiele zdrowszych płynów staje się tak wielki, że nawet tradycyjna herbata powoli trąci myszką.

Ten odnośnik tutaj przedstawi Ci fascynujące informacje na prezentowany temat, które będą niezwykle wciągające oraz szczegółowo omówią ten wątek.

Ustępuje miejsca nektarom o smaku pomarańczy, mleku, kakao, kawie zbożowej. Tym samym przepis na zdrowe śniadanie poszerza się o nowy zasób produktów.

W gorączce przedpołudniowych przygotowań nie wolno zapominać, że czas na spożycie śniadania jest święty. To posiłek, którego nie połyka się w pośpiechu, w pozycji stojącej, jak hamburgery kupione w budce z fast foodami. Nawet jeśli nie mamy czasu na przygotowanie to lepiej kupić wcześniej gotowe danie np. , ale za to zjeść w spokoju i bez pośpiechu. Przepis na zdrowe śniadanie musi również uwzględniać chociaż półgodzinną pauzę w przedpołudniowej krzątaninie.