Przepis na zdrowe śniadanie, czyli jak zdrowo i smacznie rozpocząć dzień

Dietetycy już od dawien dawna przekonują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem podczas dnia. Ma dawać wielką siłę, gwarantować sprawność umysłu i tę fizyczną oraz wspomóc jak najlepszy rozwój naszych dzieciaków i młodzieży.

Sporządzanie zdrowego posiłku wymaga oczywiście pewnej erudycji, ale tę z powodzeniem można zdobyć czytając pozycje książkowe (nawet te kulinarne) lub czytając pobieżnie właściwe artykuły na stronach www lub w prasie. Z drugiej strony nie trzeba być jednak specjalistą w zakresie dietetyki, aby postawić na ławie posiłek równie sycący, jak i apetycznie wyglądający. Coraz częściej używa się olej kokosowy, który perfekcyjnie nadaje się do smażenia i pieczenia np. naleśników, a nawet jajecznicy na śniadanie. Warto dowiedzieć się więcej: na tej stronie.

śniadanie
Wprowadził: ZT Bielmar
Źródło: ZT Bielmar
Przepis na zdrowe śniadanie będzie zależeć między innymi od: pory roku, stanu zdrowia członków rodziny, grubości portfela, dostępności towarów na rynku bądź plonu w domowym ogrodzie. Niezwykle ważne jest, aby planując menu nie zapominać o jego ciągłym urozmaicaniu. Po pierwsze monotonia nie należy do repertuaru zdrowych przyzwyczajeń, a po drugie, nie każdy będzie zachwycony podanym trzeci raz z rzędu twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem.

W praktyce przepis na zdrowe śniadanie sprowadza się do wykazania produktów, które mają wejść w skład posiłku lub podania spisu tych niemile widzianych. Warto zainwestować w dobry gatunkowo nabiał. Węglowodany w nim zawarte sprawią, że nie braknie nam wigoru w czasie wykonywania codziennych, nawet najmniej zajmujących, czynności. Z jaj zrobimy smakowitą, odżywczą jajecznicę, a żółty serek będzie znakomitym dodatkiem do kromek chleba (sprawdź zdrowe przepisy na śniadanie). Nie możemy także zapominać o cukrach, już od szkoły podstawowej uczą nas, że cukier szkodzi zdrowiu i jest niebezpieczny. Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie możemy żyć bez cukru? Jest łatwe rozwiązanie, istnieje bardzo dużo zamienników, które w smaku są takie same jednak skład jest całkowicie różny. Sprawdź: w tej ofercie.


Zobacz również

Każdy z nas chce być nie wyłącznie atrakcyjny, ale i zdrowy jak najdłużej

sprzęt do siłowni
Wprowadził: Franziska
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, tylko ochota nie starczy, by tak było. O taki wynik musimy zadbać sami.


Jak to uczynić? To proste. Żeby zachować zdrowie i urodę należy po prostu zacząć uprawiać sport.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.