Przemiany w rozrachunkach: w jaki sposób w 2016 będzie wyglądać PIT od pracodawcy

przez | 10 lipca 2021
Od roku 2016 pracodawca będzie mieć nowe obowiązki podczas wypełniania PIT-11 dla swojego pracownika – ustali m.in. rezydencje skarbową konkretnej osoby.

Pracodawca ma obowiązek przekazać podatnikowi jak też właściwemu urzędowi skarbowemu PIT-11, który zawiera dane o przychodach uzyskanych w minionym roku przez pracownika, pobranych przedpłatach na podatek dochodowy a także odprowadzonych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Dokument winni pozyskać nie tylko pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, ale też ci realizujący swoje obowiązki na podstawie umowy o dzieło.
Rozliczanie podatku

Źródło: pixabay.com
Jeżeli idzie o pity 2017, w blankiecie PIT-11 płatnik składek musi podać przede wszystkim informacje o: przychodach pracobiorcy, kosztach pozyskania dochodu z tytułu stosunku pracy i pracy nakładczej, przychodach zwolnionych od podatku, pobranych przedpłatach oraz składkach. W wypadku PIT-11 chodzi o rzeczywiście osiągnięty przez podatnika dochód i faktycznie pobrane zaliczki na podatek dochodowy.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię opublikowane tutaj treści, to czytaj informacje (http://logintrade.pl/outsourcing/organizacja-aukcji), który znajduje się w tym linku. W nim wyszukasz dużo informacji.

Jeśli chcesz przeczytać więcej odwiedź rozliczanie pita.

Od stycznia 2016 roku w blankiecie płatnik składek musiał będzie podać również, czy podatnik ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce. W praktyce chlebodawca będzie musiał dowiedzieć się, w jakim kraju pracownik ma główny punkt interesów osobistych a także gospodarczych. Płatnik został też zobligowany do określenia, ile dni podatnik pomieszkuje w naszym kraju jak też w pozostałych krajach – oraz czy nie było to więcej niż 183 dni w roku podatkowym.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www agencje pracy w holandii a tam czekają na Ciebie materiały godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony.

Owe dane muszą następnie zostać porównane ze statusem rezydencji pracobiorcy w innym kraju aniżeli Polska. Co więcej, jeśli chodzi o polskiego nierezydenta podatkowego płatnik musi zdobyć zagraniczny adres zamieszkania podatnika, jak również numer identyfikacyjny podatnika pozyskany w kraju rezydencji, jego wariant oraz państwo wydania numeru.

PIT-11 w dalszym ciągu może być złożony w formie papierowej jedynie w przypadku przedsiębiorstw rozliczających od 1 do 5 podatników.

Pozostałe osoby mają za zadanie złożyć blankiet drogą elektroniczną. Płatnik, który zdecyduje się na odmianę papierową, ma zatem czas do końca stycznia na dostarczenie pit 36 do urzędu podatkowego.- podatek dochodowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*