Praca fotografa w Bydgoszczy

przez | 9 lipca 2021
Zakres usług fotograficznych jaki świadczą zakłady fotograficzne jest współcześnie ogromnie duży. Począwszy od zdjęć wykonywanych kobietom ciężarnym, poprzez zdjęcia noworodków, chrzciny, fotografie rodzinne, komunijne, i z wszelkich innych uroczystości rodzinnych. Chciałabym jednak w tym momencie skoncentrować się szczegółowo na zdjęciach realizowanych przy okazji tak ważnego święta jak ślub.

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Sama czas jakiś temu miałam okazję być na ślubie mojej kuzynki i obserwować proces tworzenia zdjęć ślubnych przez fotografa (tam miał miejsce ślub). Muszę przyznać iż najęty przez moją kuzynkę fotograf Ravami okazał się być prawdziwym profesjonalistą! Na początek zaproponował młodym tzw. sesję narzeczeńską (zupełna nowość dla mnie!) na której mieli okazję poznać się z fotografikiem, powiedzieć mu o swych oczekiwaniach, zaznajomić się z jego wskazówkami, nieco oswoić się z aparatem oraz poznać możliwości wybranego przez siebie fachowca. Zdjęcia z tej sesji wykorzystane zostały przy drukowaniu zaproszeń. Plenerowe sesje komunijne są równie ciekawe.

komunia

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już nastał oczekiwany dzień zaślubin Pan fotografik towarzyszył państwu młodym już w czasie przygotowań do uroczystości, z czego potem powstał świetny fotoreportaż. Muszę przyznać że w czasie samego ślubu rzeczony pan fotograf wykonywał niezmiernie dyskretnie, z dużym wyczuciem, używał specjalistycznych obiektywów do wykonywania zdjęć z dużych odległości aby nie zakłócić obrzędu. Pomimo dużej odległości fotografie okazały się być doskonałej jakości. Równie doskonałe okazały się ujęcia z przyjęcia weselnego. Pan fotografik zrobił setki zdjęć do wyboru, które młodzi otrzymali w bardzo atrakcyjnej formie tak zwanej foto książki a także bezsprzecznie w postaci elektronicznej. Nadzwyczaj byli młodzi zadowoleni z pracy fotografa i ze zdjęć ślubnych, najbardziej z tych w plenerze. Obydwoje kochają góry, więc na sesję w plenerze zabrali swojego fotografika w Tatry. Pięknie wyszli na tle górskich pejzaży a pan fotografik dzielnie im towarzyszył.

Aktualnie umawiają się na sesję „z brzuszkiem” gdyż kuzynka jest już w trzecim trymestrze ciąży. Tak więc dobrze jest poświęcić trochę czasu aby znaleźć utalentowanego fotografika albowiem z usług jego może nam przyjść jeszcze nie jeden raz skorzystać.