Powszedniość cukrzyka – czyli, czy należy bać się bycia uzależnionym od pompy?

przez | 26 kwietnia 2022
Borykanie się z cukrzycą nie jest w żadnym wypadku wyrokiem, który skutecznie eliminować będzie możliwość do pełnego cieszenia się z życia. Faktem jest jednak, że na liczne dodatkowe aspekty trzeba zwracać znacznie większą uwagę.

Regularne mierzeni poziomów cukru przy użyciu glukometru po jakimś czasie przestaje być uciążliwe, a staje niezauważalne – ot kolejna część powszedniej rutyny. Ludzie uzależnieni od insuliny nierzadko muszą nosić specjalne pompy odmierzające dostarczane dawki insuliny zależnie od danego poziomu cukru. Najnowsze pompy insulinowe nie tylko mierzą cukru i dostarczają określonej dawki leku, posiadają one znacznie opcji niż ich wcześniejsze warianty. Najnowsze pompy insulinowe są praktycznie niezauważalne jednakowo dla osób trzecich jak i samego noszącego – Infusion. Niewielkie wymiary pozwalają choremu na nieskrępowane ruchy w żaden sposób nie ograniczając jego motoryki. W rezultacie człowiek może dobrze działać na co dzień, gdzie choroba nie jest przeszkodą lecz zwyczajnym dodatkiem codziennej rzeczywistości.
zdrowe dzieci na lekcji

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade

Pompy insulinowe funkcjonują jako ciągłe zabezpieczenie chorego w każdej sytuacji. Świadomość, że w razie możliwego nagłego wzrostu cukru ma się efektywne narzędzie, które problem efektywnie rozwiąże i to bez naszego świadomego udziału oddziałuje budująco i pozwala skupić się na innych priorytetach.

Pompy insulinowe wyłączają ryzyko powstania przypadków, kiedy podczas na przykład różnorodnych wyjść nie miało się dojścia do insuliny, bo w rezultacie roztargnienia dawka została w domu.

W internecie znajdziesz sporo bardzo interesujących artykułów – jeśli masz ochotę poznać jeszcze jeden – sprawdź na witrynie (https://theomarvee.com/38-retivage) a nie będziesz żałować!

Pompy insulinowe (link do na)dostępne obecnie stanowią element usprawniający życie, a nie je ograniczające.