Popularne przyrządy wykorzystywane do utrwalania obrazu

przez | 6 czerwca 2022
Obecnie coraz większa liczba osób zaczyna interesować się różnymi gadżetami i nowymi technologiami. Nierzadko można usłyszeć, że takie zainteresowania są domeną mężczyzn i to twierdzenie znajduje potwierdzenie w większej części przypadków. Z tego też powodu często odpowiednim pomysłem na prezent dla mężczyzn są różnorodne zdobycze techniki. Aktualnie w szybkim tempie rozwijają się bardzo różne technologie, na przykład ta wiążąca się z komputerami.

Wymyślane są coraz bardziej zaawansowane urządzenia mobilne o wielu przydatnych możliwościach. W dużym stopniu rozwinęła się także technika fotograficzna oraz technologia związana z rejestrowaniem obrazu. Z tą ostatnią kwestią wiążą się bezpośrednio specjalistyczne przyrządy. Kamery wideo z początku były urządzeniami w pierwszje kolejności dużymi, a przy tym ich możliwości nie były specjalnie imponujące. Od tamtego czasu bardzo dużo uległo zmianie, obecnie osoba niezainteresowana tego typu technologią mogłaby być bardzo zaszokowana możliwościami najnowszych urządzeń.

Do nagrywania w ruchu
GoPro Hero 4, jak również bardzo dużo innych modeli tej znanej marki, została stworzona do nagrywania w trudnych warunkach. Owe trudne warunki przejawiają na różne sposoby, na przykład jeszcze kilkanaście lat wcześniej ludzie nie byli w stanie stworzyć technologii, dzięki której można by nagrać film pod powierzchnią wody. Kamery tego rodzaju niezwykle często służą do tworzenia nagrań w ruchu. Wykorzystują je więc zatem sportowcy, a także amatorzy różnych ryzykownych rozrywek. By taki film mógł zostać nagrany, urządzenie musi być bardzo wytrzymałe. Kamery GoPro łączą w sobie duży stopień wytrzymałości z najlepszą dostępną jakością obrazu.

Filmowanie z powietrza

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie często słyszy się o stosowaniu tak zwanych dronów. Są to specjalne urządzenia bezzałogowe, służące rozmaitym celom.

Czy czujesz chęć przeczytać na nowej stronie nasz najnowszy tekst (http://www.pomoceszkolne24.pl/reanimacyjne/1/174/)? Mamy nadzieję, że tak. W takim razie zapraszamy do zalogowania się.

Wykorzystywane są przykładowo przez armię, ale również przez amatorów nagrywania filmów. Za pomocą kamery przymocowanej do takiego urządzenia możliwe jest zarejestrowanie nagrania z góry, co stwarza duże możliwości. Tą metodą filmowane są na przykład wielkie wydarzenia swiązane z kulturą czy sportem. Przykładem takiego urządzenia jest DJI Phantom, urządzenie, które zapewnia bardzo wysoką jakość nagrań, choć jego cena nie należy do najniższych.