Po ceremonii pogrzebu dobrze jest pomyśleć o nagrobkach

przez | 9 lipca 2021
Wiadomo, że każdy z nas umrze. Nie jest to dla nas coś przyjemnego, w sensie rozmyślanie o tym. Ale, gdy chowamy bliską nam osobę, doskonale wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będziemy musieli postawić pomnik, a dokładniej znaleźć firmę kamieniarską, która wykona pomnik i go zainstaluje. Najczęściej wybiera się pomniki granitowe, bo są one odporne na upływ czasu i rzeczywiście ładnie się prezentują.

Wiadomo, że sporo osób powie, że jak kogoś nie ma na ziemi to jest mu to obojętne, ale z szacunku do zmarłej osoby i dla pamięci o niej, musimy znaleźć pieniądze na pomnik. Czasem jest tak, że mamy kryptę rodzinną i wtedy nie będziemy zmuszeni do stawiania nagrobka. Często rodzinne krypty są stworzone właśnie z granitu, ponieważ jest to jeden materiałów, które dobrze sprawdzają się jako nagrobki.

Powinniśmy zobaczyć nim złożymy zamówienie

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy przychodzi nam wybrać nagrobek to najczęściej mamy kłopot. Nie chodzi o to, że nie możemy się zdecydować, co do tego jak ma wyglądać nagrobek, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy taką rzecz kupować. Często jeszcze jesteśmy w szoku po śmierci bliskiej osoby i tak naprawdę ciężko nam myśleć logicznie o czymkolwiek, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś już nie ma na tym świecie. Ale, mimo wszystko nagrobek musimy wybrać. Najlepiej zobaczyć nagrobki galeria przedsiębiorstwa, na które postawimy – więcej. To pomoże nam podjąć odpowiednią decyzję. Przedsiębiorstwa kamieniarskie dają możliwość wyboru kamienia, z którego zostanie zrobiony nagrobek. Podają cenę i przybliżony czas ogarnięcia konkretnego zamówienia. Z tego powody trzeba porządnie przejrzeć galerię, by postawić na nagrobek, który wg nas będzie odpowiedni. Trudno tu mówić na chłodno o designie, o gabarytach pomnika, bo tak naprawdę najwięcej zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć.

Sporo osób wchodząc do firmy kamieniarskiej mówi od razu ile ma pieniędzy na nagrobek. Wtedy pracownik jest w stanie pokazać, jaki nagrobek firma za taką cenę da radę wykonać – [www]. Widzimy na cmentarzach całe mnóstwo małych i dużych nagrobków, a niektóre uważamy za dobrze dopasowane. Tak, więc można również powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy mieć taki nagrobek, który widzieliśmy gdzieś na cmentarzu, musimy tylko pokazać fotografię. Takiego samego nagrobka przedsiębiorstwo kamieniarskie nie zrobi, ale na pewno da radę postawić podobny.