Plastyka warg sromowych – co powinnaś wiedzieć, jeżeli zamierzasz skorzystać z tego zabiegu?

przez | 9 lipca 2021
Kobiety nie za każdym razem są usatysfakcjonowane z wyglądu swoich miejsc intymnych. Niezwykle częstym kłopotem jest przerost warg sromowych albo ich asymetryczność, co może wywoływać dyskomfort na co dzień, w trakcie kontaktów intymnych, trudności z wybraniem pasującej bielizny, a także ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Jak przebiega tego typu zabieg?

operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, w jaki sposób wykonywana jest operacja. Robi się ją zazwyczaj kilka dni po menstruacji, pod narkozą.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze wątki odkryjesz w kolejnym niebywale ciekawym artykule.

Pacjentkę, jaka chce się jej poddać, musi być pełnoletnia oraz przejść przez potrzebne badania. Jeśli wszystko jest w porządku, można wykonać korekcję warg sromowych za pomocą lasera bądź tradycyjną metodą, co zajmuje około 2 godzin. Lekarz, który podejmuje się operacji, musi być fachowym specjalistą, gdyż nie jest to najprostszy zabieg. Więcej informacji przeczytasz tutaj: więcej na

Wymaga skrupulatności, gdyż jeden zły ruch może spowodować uszkodzenie mocno ukrwionych oraz bardzo unerwionych miejsc, co mogłoby doprowadzić do niechcianych komplikacji. Korekcję wykonuje się na wiele sposobów – np. poprzez cięcie wzdłuż warg sromowych bądź cięcie poprzeczne pośrodku tych miejsc intymnych. Zszywanie jest równie ciężkim procesem, co sam zabieg, ponieważ także trzeba zachować pełne skupienie.

Efektem operacji ma być zmniejszenie warg wedle rozmiaru warg sromowych większych.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej szczegółów na ten temat, to użyj informacji, na której odnajdziesz zbliżone treści – po prostu kliknij tutaj!

Jak przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie powinna odczuwać zbyt silnych dolegliwości. Najczęściej jest to ból, ale nie szczególnie dotkliwy, jak również uczucie pieczenia i delikatna opuchlizna. Wargi sromowe mogą wyglądać też na odrobinę zsiniałe. Kobieta może opuścić szpital bądź inną placówkę medyczną, w której zrealizowany został zabieg zwykle drugiego dnia, jednakże musi przez pewien czas się oszczędzać.

Operacja

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Do komplikacji dochodzi wyjątkowo rzadko, toteż nie ma się czym przejmować. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a kobieta w końcu nie boryka się z kłopotami z bólem i dokuczliwością w okolicach miejsc intymnych. Rany zagoją się podczas dwóch tygodni, a po upływie 6 można wrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już widzisz, iż nie ma się czego bać, a wręcz przeciwnie – wreszcie będziesz mogła cieszyć się, że możesz normalnie funkcjonować.