PIT – rokroczna męka dla przedsiębiorców

przez | 9 kwietnia 2022
Podatek dochodowy od osób fizycznych. Chociaż każdy, kto kieruje działalnością gospodarczą,
musi raz w roku rozliczać się z urzędem skarbowym, to niewielu jest takich, którzy nie czująpewnego zakłopotania w momencie pisania pit-u.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com

Podatek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-srodki-trwale-rozliczenie-zniszczenia) dochodowy od osób fizycznych został wprowadzony po raz pierwszy w 1842 roku w Wielkiej Brytanii. Podstawowym zamiarem jego wprowadzenia, była chęć pomnożenia przychodów skarbca państwowego. Od minionego okresu minęło już 174 lata. W tym czasie nie tylko forma tego podatku podległa widocznym zmianom, ale i pojawiły się nowoczesne możliwości zdawania w urzędu naszego rozliczenia.

Z pomocą, do zwykłego Kowalskiego, przychodząnajrozmaitsze przedsiębiorstwa informatyczne wypuszczająceco roku specjalnie stworzone aplikacje, które ułatwią napisanie krępującego rozliczenia z uzyskanego zysku na rok poprzedni. Wszystko, co trzeba zrobić, to wystukać w wyszukiwarce internetowej frazę: „program pit” lub „pit 2015”.

W ciągu paru sekund powinny pokazać się setki adresów, dających możliwość pobrania z ich witryny bezpłatny program do wypełnienia podatku dochodowego. Jeśli nie wierzymy darmowym aplikacjom, jest jeszcze jedna możliwość.Właściwi formularz możemy dodatkowo napisać na stronie internetowej, a następnie pobrać go w wybranym przez nas formacie.Pomimo że żyjemy w czasie dynamicznej cyfryzacji i coraz częściej polegamy na urządzeniach elektronicznych, ich coraz obszerniejszych możliwościach, to aplikacje do wypełniania pit-ów nie cieszą się zbytnią popularnością. Zobacz to: .

Powodem jest to, że plan podatkowy w naszym kraju jest strasznie niezrozumiały. Nawet pracownicy urzędów mają problemy z pojęciem sposobu jego funkcjonowania, co często nas deprymuje.Wyjaśniamy sobie, że skoro urzędnik nie umie poprawnie wypełnić formularza, to my musimy się bać w ogóle zabierać za jego wypełnianie. Ale nic bardziej mylnego, większość możliwych do pobrania aplikacji krok po kroku doradzi nam, jak właściwie zdać nasz podatek.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto aplikacja poinformuje nas, jeżeli uzupełnione pola nie będą się zgadzać z tymi w bazie, co pomoże nam wystrzegać się częstych powrotów do urzędu.Z tego powodu nie bójmy się więcej tego corocznego rozliczenia, gdyż wiele aplikacji bez marudzenia i w całkowitej gotowości uprzyjemni nam jego wypełnienie.