Pit on-line, krok po kroku

Nie masz pojęcia, w jaki sposób wysłać PIT on-line? Podpowiadamy krok po kroku, w jaki sposób oddać e-deklarację. Zobacz, w jaki sposób posłać PIT on-line. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozrachunków z urzędem podatkowym.
kancelaria prawna
Wprowadził: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com


Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z urzędem skarbowym w formie elektronicznej a także chwali się, iż do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje przyjął powyżej 39 mln dokumentów w elektronicznej formie. E-deklaracje - co zrobić, by wysłać PIT online? Do składania deklaracji z pomocą interakcyjnych formularzy PDF wymagany jest: podpis elektroniczny, pecet z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows jak też skonfigurowanym dostępem do Netu, zainstalowany program Adobe Reader w aktualnej wersji, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje oraz zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do programu Adobe Reader, pobrane ze strony internetowej systemu e-Deklaracje oraz uchwycone na dysku lokalnym stosowne wzory formularzy interaktywnych PDF. By rozliczyć PIT online należy najpierw zainstalować wtyczkę.


pit online
Wprowadził: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com


Regały magazynowe
Źródło: foter.com


E-deklarację w każdej chwili wypełniania możemy utrwalić do pliku na dysk swojego komputera celem dalszej edycji. Wszystkie pozycje obowiązkowe (bądź stające się takimi w skutek wypełniania blankietu) oznaczane są czerwoną ramką. Dla uproszczenia uzupełniania pól w całym blankiecie po postawieniu kursora myszki na stosownym polu wyświetlona będzie sugestia jak też krótki opis pola oraz sposobu jego uzupełnienia. Dobór sposobu parafowania przesyłanego dokumentu dokonywany jest w jednym z kroków kreatora sygnowania oraz przesyłania dokumentu.
W celu sygnowania i wyekspediowania dokumentu, w przypadku używania Adobe Reader w edycji 8 bądź 9 trzeba nacisnąć guzik "Podpisz i wyślij". Każdy portal podatkowy podaje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo uzupełnić blankiet.
18/01/03, 16:09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.