Pierwsza konsultacja w gabinecie psychoterapeuty.

przez | 11 stycznia 2022
Bezsprzecznie, pierwsza wizyta w gabinecie psychologa może stać się dla każdego stresująca. Abstrahując od tego, jak duży będzie problem, z jakim się do takiego specjalisty kierujemy. Zwykle już sam fakt tego, że ktoś zdecyduje się na skorzystanie z tego typu świadczeń oznacza, iż nie daje sobie rady. W związku z tym, korzystnie jest udać się do takiego specjalisty co do jakiego ma się przekonanie, iż rzeczywiście będzie miał szansę nam pomóc.

psycholog

W tym celu można chociażby korzystać z porad osób, które już były u konkretnego specjalisty. Kiedy ktokolwiek z kolei osobiście w większej mierze interesuje się psychologią to będzie wiedzieć, że właściwie dla niego jest decydować się na eksperta, który będzie znać się na danym rodzaju schorzeń. Tylko wówczas pozyska się gwarancję, że osoba taka jest w stanie nam pomóc. Powstało wiele kierunków psychologicznych i należałoby decydować się na tę, która jak najlepiej pasuje do naszego przypadku. W takiej sytuacji dobry psycholog dla Katowic stuprocentowo będzie perfekcyjnym wyborem.
Na dodatek, obowiązkiem jest na pierwszej konsultacji otworzyć się przed psychologiem. Szczegółowo opowiedzieć mu, z czym przychodzimy. Musimy pozostawać prostolinijni, gdyż wyłącznie tak lekarz przychodnia życie nowy dwór mazowiecki wytypuje odpowiednią metodę terapii pod konkretny stan psychologiczny. Nie należy pozwolić sobie na zatajenie najmniejszych detali. Podczas pierwszego spotkania zostanie wyznaczona forma spotkań, okres ich trwania, a także metoda prowadzenia terapeutycznego. Z pewnością w takiej sytuacji także musi zostać utworzony kontrakt między terapeutą a klientem. W nim znajdą się wszystkie wiadomości co do spraw podanych wyżej, ale i takie, które związane są z wyjątkowo dokładnym prowadzeniem konsultacji.

psycholog

Źródło: flickr.com

Jeżeli klient po pierwszym spotkaniu poczuje się bezpiecznie to powinien zdecydować się na leczenie. Powinien posiadać w końcu gwarancję, że osoba do której się wybrał jest osobą doświadczoną, mającą szansę mu pomagać. Pierwsza konsultacja w gabinecie terapeuty jest najważniejsza dla dalszego poprowadzenia psychoterapii. W trakcie jej trwania nie można o niczym zapomnieć. Wszystko będzie tak samo znaczące oraz wpływa na kolejne etapy leczenia klienta. W związku z tym także gabinet terapeuty musi być wytypowany mądrze. Na szczęście, tych poradni dzisiaj nie brak. I pracują tam profesjonalni specjaliści a także świetnie dogadujący się z pacjentami.