Pierwsza Komunia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego dziecka

przez | 8 lipca 2021
Dziewczynki, czy chłopcy, bardzo się cieszą z tego dnia, który najczęściej ma miejsce w maju. Dla dzieci to już nie jest takie duże przeżycie duchowe,jak dla ich rodziców. Dziś, pytając większość dziewięciolatków o komunię, najczęściej usłyszymy odpowiedź, że czekają z niecierpliwością na podarki od najbliższych. Dziś przeżycia duchowe niestety odchodzą do lamusa, a na pierwszy plan wychodzą prezenty, jakie zostaną wręczone dziecku z tej okazji.

komunia

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas Pierwszej Komunii Świętej, należy odświętnie wyglądać.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to w tym miejscu znajduje się notka z www, która także ma niezwykle absorbujące dane na omawiany tutaj temat.

Aby tak wyglądać, potrzebne są odpowiednie stroje. Niektórzy wolą ubierać alby komunijne, inni zaś sukienki, czy garnitury. Wiadomo powszechnie, że dziewczynki, które przystępują do Pierwszej Komunii wyglądają szykownie, ubrane w sukienki komunijne. Dziś można kupić je w różnych sklepach, najczęściej z odzieżą dziecięcą. Ceny sukienek są bardzo różne i wynoszą najczęściej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Te najkosztowniejsze, wykonane najczęściej z jedwabiu, zdobione dodatkowo koronkami, wyglądają przepięknie, ale zarezerwowane są zwłaszcza dla najzamożniejszych rodzin, posyłających swoje córki do Pierwszej Komunii Świętej -.

Oprócz ubioru komunijnego, równie ważne są „elementy dekoracyjne” osoby, która przystępuje do Komunii.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz więcej tanie rollupy dokładniejszych wiadomości odnoszących się do prezentowanego tu tekstu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Tu u dziewczynek dominują przede wszystkim wianki z kwiatów, czy z Mirry. Co najważniejsze, takie wianki także można kupić w różnych wariantach. Taki wianek można zapleść samemu, pamiętając o należytych białych akcentach, albo kupić już gotowy, czy zamówić w kwiaciarni trudniącej się między innymi

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

zaplataniem wianków. Wybierając odpowiedni wianek komunijny, należy pamiętać o tym, by współgrał on z sukienką oraz pasował do bucików komunijnych. Garderoba komunijna musi wyglądać pięknie, szykownie i przede wszystkim powinna ze sobą współgrać, tworząc jedną spójną całość.

Zakup ubranka komunijnego nie zawsze jest tanią rzeczą. Jeśli chcemy wydać nieco mniej, zawsze można rozejrzeć się za sukienkami z drugiej ręki. Na pewno zapłacimy mniej, a po odpowiednim jej wypraniu, czy przeróbkach, nikt się nie skapnie, że tą sukienkę ktoś już wcześniej nosił. Jednak nowe sukienki można zakupić w sklepach z dziecięcymi ubraniami, albo wybrać się do zakładu krawieckiego, który uszyje nam sukienkę na wymiar i na zamówienie. W celu zatarcia różnic pomiędzy poszczególnymi dziećmi, w niektórych parafiach odchodzi się od sukienek, na rzecz jednolitych i niezależnych od płci alb komunijnych .