Pewna dekoloryzacja – w jaki sposób nie popełnić omyłki?

przez | 4 marca 2022
Na pewno większość z was ma za sobą chociaż jedno nieudane farbowanie, kiedy zamiast wymarzonego koloru otrzymałyście kędziorki zbytnio ciemne czy też zbytnio jasne.

Co robić? W takim wypadku rozwiązanie jest tylko jedno, dekoloryzacja.
Kobiety, jakie chociaż raz postawiły na dekoloryzację, na ogół mają o tym zabiegu jak najgorsze opinie. Powód? Włosy osłabione, jakie wyglądem przypominają właściwie siano. Nie musi tak być. Eksperci co prawda powiadają, że dekoloryzacja to zabieg wymagający szczegółowej wiedzy na temat fryzjerskich technik, iż powinniśmy poznać dekoloryzator, aby wiedzieć jaki efekt nim otrzymamy. To nie oznacza, że sama w domowych warunkach nie możesz dokonać dekoloryzacji. Prezentujemy kilka rad, które pozwolą ci odzyskać naturalny kolor skutecznie jak też bezpiecznie. Pamiętaj jednakże, iż dekoloryzacja nie równa się rozjaśnieniu.
urządzenie

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Dekoloryzacja jest zabiegiem mało inwazyjnym, bezpiecznym dla włosów, polegającym na uwolnieniu z włosów sztucznego, ciemnego pigmentu. Najlepiej sprawdza się uskuteczniona na włosach ciemnych. Chcąc otrzymać doskonały produkt, który przywróci Twoje włosy do ich początkowego odcienia, nałóż dekoloryzator na włosy, zaczynając od karku. Środka nie nakładaj na odrost, bowiem to może spowodować kolorystyczne różnice, które mogą być potem zauważalne.

Po dekoloryzacji ochroń włosy przed ciemnieniem – tuż po wypłukaniu preparatu nałóż na 15 minut najjaśniejszą blond farbę czy też wypłucz włosy w jabłkowym occie. Po zabiegu powinniśmy nałożyć na kędziorki farbę – najodpowiedniej o ton jaśniejszą, dlatego że po dekoloryzacji farby częstokroć wychodzą ciemniejsze.