Permanentne bóle mięśni albo stawów są konkretnym sygnałem, że powinniśmy zapisać się na wizytę do fizjoterapeuty

przez | 6 czerwca 2022
Każda osoba, która czuje chroniczny ból w swym ciele, musi udać się do fachowca, żeby ten mógł temu zaradzić.
Osoby, które przeżyły wypadek czy uległy jakiejś kontuzji, na pewno odczuwają bóle kończyn albo różnych innych części w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego dużo — kręgosłup, kończyny, łokcie, barki, stawy i więzadła. Każdy ból, jeśli przeradza się w patologiczną postać, zaczyna być nie do zniesienia. Należy wówczas szukać pomocy. Zwykle pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Lekarz zrobi nam rentgen oraz USG i często odsyła na rehabilitację. Musimy podejść do zadania profesjonalnie, ponieważ jedynie ciągła rehabilitacja jest w stanie przynieść nam ulgę i rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego trafimy, stwierdzi, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a później przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób musimy pozbyć się bólu. Zaufajmy specjaliście. Jeśli powie nam, że trzeba robić ćwiczenia każdego dnia, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu kłamać, ponieważ tylko sobie zaszkodzimy. Niestety na fizjoterapię z NFZ czeka się w Polsce bardzo długo.

Czy podoba Ci się interesująca informacja w powyższym artykule? Masz chęć na kolejne? W takim razie nakłaniamy Cię do odwiedzenia naszej nowej strony.

Jeśli zaś problem jest naglący, to należy iść do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas natychmiast. Oczywiście, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest przecież najważniejsze.

Po cyklu zabiegów i wyznaczonej ilości ćwiczeń z pewnością wrócimy do pełnej formy. Trzeba jedynie uzbroić się w cierpliwość oraz mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my powrócimy do pełnej sprawności.