Perfumy, które zna każda kobieta – Chanel No5

przez | 9 lipca 2021
Drogerie w sieci mają rzeczywiście atrakcyjną ofertę. Z kolei odpowiedź na wątpliwość o najbardziej sławną perfumę okazuje się jedna. To już wręcz legendarny zapach. Już ponad 90 lat ceniące dobry gust kobiety zachwycają się właśnie numerem 5.

Niemal każda kobieta potrafi wskazać swoje ukochane kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i przede wszystkim zapach. Krąży opinia, że najkorzystniej jest zawsze być łączoną z tą samą perfumą i faktycznie wiele z nas przywiązuje się do właśnie swoich flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla większości ponadczasowy zapach. Mężowie, narzeczeni i kochankowie muszą o tym nie zapominać.

Autor: NATURADO

Chociaż uznanie zdobyły perfumy takich marek jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to drobny flakonik charakterystycznych francuskich perfum nadal działa na wyobraźnię.

Czy omawiany wątek Cię fascynuje? Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe informacje dotyczące tego zagadnienia, to odwiedź proponowany link.

Chyba niewiele kobiet pamięta, że kompozycja zapachowa została powołana do życia w 1917 roku. Natomiast perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel w pierwszej kolejności rozdała swoim ulubionym klientom dosłownie kilka flakoników najnowszych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, postanowiła wprowadzić je na rynek.

Ciekawostki o numerze 5Jedna z opowieści o francuskiej ikonie stylu mówi, że 5 była jej szczęśliwą cyfrą. Kolejna wiąże się z doborem propozycji zapachowych najsławniejszych z perfum. Z kilku flakoników o podobnej kompozycji Coco wskazała na piąty. Trudno stwierdzić, która plotka jest autentyczna, ale przecież dwie propozycje wydają się prawdopodobne.

Mówi się, że „piątka” została stworzona przypadkiem. Do przygotowanych składników wlano zbyt dużo aldehydów, co w konsekwencji dało sławny już efekt. Do przygotowania numeru 5 potrzeba ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Kolejną ciekawostką może wydać się dla czytających historia, że to właśnie te perfumy perfumy francuskie uwielbiane były przez … hitlerowców. Coco była przerażona i obawiała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie postrzegany negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najlepiej sprzedająca się perfuma współcześnie. Inne rodzaje kosmetyków, które polecamy: carita kosmetyki.

Lojalność wobec markiPanie kochają sprawdzać kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najskuteczniejsze. Sprawdzają kremy odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom niemal zawsze pozostają lojalne.