Perfumy – a więc, jak poczuć się lepiej bez drastycznych odmian własnego wizerunku

przez | 9 sierpnia 2021
Perfumy egzystują właściwie od zarania naszych własnych dziejów – już wiele, sporo lat wcześniej ludzie odkryli, że ładny zapaszek oddziałuje nie jedynie na nasz nosek, ale również często na nasze postrzeganie oraz przede wszystkim: Zmysły.

kompozycja

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu właśnie do tej pory ludzie obmyślają coraz to nowe linie perfum, które to dla sporej ilości kobiet i chłopaków, dają możliwość na pokazanie Kim się naprawdę jest oraz Jakim się jest, albowiem dobrze dobrany zapaszek, potrafi całościowo oddać nasz charakter, zarazem dodając naszym osobom czegoś, co często dostajemy tylko po mocnych zmianach wewnątrz naszym wyglądzie…
pefrumy

Autor: Wella
Źródło: Wella
Na pewno w tej chwili zastanawiasz się, o czym mowa w finiszowym zdaniu we wstępie – a więc chodzi tu ni mniej ni bardziej dużo o niewiarygodnie istotną rzecz, którą nazywamy Pewnością Siebie. Na pewno dla wielu wydaje się to troszkę dziwne – w Jaki konkretny sposób pefrumy maja możliwość dać naszym osobom pewność siebie? Otóż bywa to zazwyczaj powiązane wraz z faktem, iż wspaniale dobrany zapach, potrafi działać nie tylko na nasze, ale również zmysły innego typu person. Na przykład jeśli chłopak pachnie – i to na dodatek nie jakiegoś typu kwiatkami, tylko autentycznym, męskim zapachem, to nawet i jeśli nie jest on nazbyt urodziwy, kobiety zwracają na niego bardziej dużą uwagę, gdyż mówiąc całkowitą prawdę zmysł zapachu bywa bardzo istotnym elementem, kiedy chcemy wybrać dla siebie partnera, czy partnerkę.

Dobrze dobrany perfum często też staje się naszym „znakiem rozpoznawczym” – częściej jednak kojarzymy tego rodzaju „piętno” z kobietami, które albo właśnie utrzymują się tylko jednej linii zapachowej, albo całkiem przeciwnie – co chwilę zmieniają zapachy, które to oddają ich różne strony natury.