Organizowanie ślubnych sesji fotograficznych

Już dawno temu przyjęło się, że dzień zawarcia małżeństwa i uroczystości z tym się wiążące uwieczniane są na zdjęciach, a niejednokrotnie także na filmach. Zdjęcia ślubne są bowiem dobrą pamiątką, do jakiej można wracać po latach. Całkiem długą tradycję ma także organizowanie specjalnych sesji zdjęciowych, w których uczestniczą młode pary. Sesja tego typu zawsze ma miejsce w innym dniu niż zawarcie małżeństwa, najczęściej niedługi czas po uroczystości.

Państwo młodzi w samochodzie
Wprowadził: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Zdjęcia takie mają być dodatkową efektowną pamiątką dla młodej pary oraz bliskich. Inspiracji na taką sesję jest bardzo wiele, ważne jest, by była w miarę niepowtarzalna, niektórzy na przykład usilnie dążą do tego, by pod tym względem wyróżnić się na tle pozostałych. Podczas planowania takiej sesji powinno się w pierwszej kolejności znaleźć wyspecjalizowanego fotografa, który ją zrobi. Profesjonalista z oryginalnymi pomysłami to bowiem połowa dobrej sesji fotograficznej.

Plener czy pomieszczenie? Fotograf ślubny zazwyczaj pomaga młodym wybrać motyw przewodni oraz inne detale związane z fotografiami. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie się w tym kontekście podejmuje jest to, czy wydarzenie odbędzie się na wolnym powietrzu czy we wnętrzu. O tym decyduje w dużej mierze pora roku, z tego powodu przykładowo sporo par decyduje się na odłożenie sesji na cieplejszy czas. Sesje plenerowe zdarzają się zdecydowanie częściej, często wybierane są lokalizacje malownicze, w pobliżu natury, na przykład łąki czy parki. Sesje fotograficzne odbywają się niekiedy także w miejscu istotnym dla pary, toteż bywają na przykład takie, które odbywają się na dworcu kolejowym.

Zobacz również

Jak będzie wyglądał okres przygotowania do wesela, jaka będzie rola profesjonalnego fotografa na tej uroczystości.

Ślub, toast
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Całkowite przygotowania do ślubu większości młodych par zajmują nawet kilka lat. Rzecz jasna nie będzie to oznaczało, że przez cały ten czas będzie coś się robić, lecz pewne decyzje podejmować będzie trzeba nieco wcześniej.


Motyw przewodni i wygląd fotografii Wiele ślubnych sesji fotograficznych ma jakiś motyw przewodni, do którego nawiązują pojedyncze zdjęcia. Młodzi mogą być na przykład ucharakteryzowani na postaci z filmów, będąc równocześnie w swoich strojach ślubnych. Opracowanie takiego motywu, a także odpowiednie opracowanie wszystkich ujęć to obowiązek należący do fotografa. Wielu ludzi jest zdania że dobry, oryginalny pomysł na sesję to już powodzenie. Czasami można więc eksperymentować zamiast polegać na sprawdzonych, ale i często banalnych pomysłach.
18/02/02, 10:09:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.