Ojej kokosowy przechodzi obecnie swą drugą młodość – jest szeroko wykorzystywany w gastronomii, leczeniu oraz dermatologii

przez | 30 października 2021
Kilka lat temu olej kokosowy był uważany przez doktorów jako szkodliwy dla organizmu. Współcześnie po dokonaniu odkrywczych badań okazuje się, że olej kokosowy przeżywa ponowne zainteresowanie ludzkości.

pomadka

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com
mleczko do demakijażu

Autor: UBM
Źródło: UBM
Nie stosuje się go wyłącznie w kuchni, ale także ochoczo w kosmetyce i dodatkowo w leczeniu.

Olej kokosowy ma powszechne przeznaczenie. Kobiety uwielbiają go za całokształt. Można stosować go w zastępstwie maseczki do twarzy, ponieważ nawilża i naprawia skórę. Kobiety z niedoskonałościami skóry głowy zgodnie przyznają, że przeciwdziała świerzbieniu i łupieżowi, ponieważ zmniejsza wysuszanie się skóry głowy. Jeżeli olej kokosowy wetrzemy we włosy, to odbudujemy je i nadamy im blask. Zredukujemy także rozdwajanie się końcówek. A wmasowany w paznokcie (manicure Wrocław) wzmocni je i nada im blask. Niektóre panie informują, że czasami robią sobie domowe SPA i tam nakładają olej kokosowy na calutkie ciało włącznie z włosami. Mamy możliwość również używać olej kokosowy jak mleczko do demakijażu. Będzie to wtedy idealny, bo naturalny, środek do usuwania makijażu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zroszony ciepłą wodą wacik i zastosować w ten sam sposób, w którym dawniej stosowałyśmy mleczko do demakijażu – idź tutaj. Olej kokosowy w temperaturze otoczenia posiada gęstość stałą, ale na mokrym waciku będzie się rozpuszczać.

I nawet jeśli nakładasz wodoodporne maskary, to olej kokosowy poradzi sobie z nimi idealnie. Nie należy nawet trzeć powiekę, starczy zaledwie przyłożyć wacik i chwilę poczekać.