odchodzi w zapomnienie tradycja wysyłania kartek.

przez | 9 lipca 2021
Od kiedy Internet upowszechnił się na tyle, że posiada go duża ilość osób, głównie młodych, w zapomnienie odchodzi tradycja wysyłania listów. W czasach powszechnego używania telefonów komórkowych oraz porozumiewania się za pośrednictwem najróżniejszych portali sława pisane stają się zbędnym balastem, w opinii niektórych zajmującym tylko czas. Jednak upływający czas i priorytety, których nabywa się wraz z wiekiem, przeważnie modyfikują te poglądy.

Zakręcone święta

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Zdarza się tak bowiem, że przyjaźnie wirtualne nie są wystarczające w sytuacjach, kiedy potrzebuje się przy sobie kogoś bliskiego, kto nie tylko wysłucha zwierzeń, ale ponadto pogłaszcze po głowie. Także wyznania dokonane za pośrednictwem internetowego komunikatora nie zostawiają szczęścia płynącego z zachowanych wspomnień. Wirtualne słowa są ulotne niczym obłok i bardzo szybko odchodzą w zapomnienie sprawiając, że po długim czasie w zasadzie nie ma czego przywoływać.

Masz ochotę poszerzyć swą wiedzę i poczytać następne artykuły na ten temat? To fantastycznie – wejdź zatem na łącze do strony i przejdź do interesującej strony.

To tak, jakby ktoś nie miał przeszłości.

Na szczęście coraz więcej osób, co znamienne też takich reprezentujących pokolenie komputerów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że przeżyte chwile bywają niekiedy niezwykle cenną pamiątką, którą należy pielęgnować. A nic tak nie pomaga utrwaleniu wspomnień, jak realne dowody wydarzeń sprzed lat. Pamiątki, na przykład pożółkłe listy, pamiętniki, pocztówki świąteczne czy inne pisane dowody że ktoś pamięta nie tylko nie zginęły całkowicie, ale mają śmiałość honorowo powracać, oczywiście teraz w raczej innej odsłonie.

Obecnie coraz popularniejsze stają się kartki oraz listy tworzone własnoręcznie, gdzie poza treścią przede wszystkim zaangażowanie nadawcy w jej wygląd świadczy o jego stosunku do tego, kto zostaje adresatem. Kartki bożonarodzeniowe (szukasz inspiracji na oryginalną kartkę świąteczną? – z własnoręcznie wyciętą gwiazdą czy liściki rozdawane na uroczystościach rodzinnych to bardzo ładny zwyczaj, który powinno się kultywować, by potem móc pooglądać zebrane przez lata kartki i przypomnieć sobie wydarzenia i twarze z nimi związane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*