Oczy są najważniejsze

przez | 11 maja 2022
Czy pochylałeś się kiedyś nad tym, jak to jest być ślepym? Z pięciu naszych zmysłów wzrok jest najważniejszy. Dlatego każdy musi systematycznie chodzić na kontrole, by osłonić się przed koszmarnymi chorobami.

Jeżeli nie posiadasz pieniędzy na wizyty u specjalisty, śledź doniesienia na temat wydarzeń w twoim mieście. Od czasu do czasu prowadzone są gratisowe kontrole wzroku, otwarte dla wszystkich mieszkańców – najczęściej z okazji jakiegoś święta. Swoją wadę wzroku możesz zbadać też u optyków. Nie zapominaj, że nienoszenie okularów może silnie pogłębić twoją wadę – w tej dziedzinie nie powinno się pozwolić sobie na lekceważenie rekomendacji lekarskich.

badanie wzroku

Autor: Jay Tamboli
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwój w zakresie medycyny jest naprawdę imponujący. Jeszcze 100 lat temu lekarze mogli jedynie dopasować właściwe okulary. Obecnie kliniki oferują takie efektywne zabiegi, jak laserowa korekta wzroku, która może totalnie usunąć wadę. Promień laserowy na nowo formuje rogówkę, nadając jej prawidłowy kształt. Dawniej trudne choroby oczu, takie jak zaćma, determinowały generalnie ślepotę w przyszłości. Teraz większość schorzeń można wyleczyć – najlepszym dowodem na to są skuteczne operacje zaćmy (źródło: Lexum.pl).

Z pewnością widziałeś kiedyś kogoś, kto był zezowaty. To schorzenie sprawia wielki uszczerbek na urodzie człowieka i zazwyczaj jest przyczyną strasznych docinków, szczególnie w gronie najmłodszych.

Stworzone przez nas wątki zainteresowały Cię tak bardzo, że masz chęć na więcej. Nakłaniamy więc do innej strony – po prostu naciśnij hiperłącze.

Obecna medycyna znalazła na to radę – w wielu lecznicach realizowane jest efektywne leczenie zeza, które zagwarantuje pacjentowi lepszą prezencję i silniejszy wzrok przeczytaj – operacja zeza szczecin)

Zerkając na nowe techniki kurowania wzroku można dostrzec, że w trakcie przyszłych dziesięcioleci okulistyka będzie jeszcze bardziej efektywną gałęzią medycyny. Wszystko jest możliwe, być może kiedyś będą przeprowadzane przeszczepy całych gałek ocznych, co na zawsze odpędzi mroczne widmo całkowitej utraty wzroku. Już dziś lekarze specjaliści potrafią realizować transplantację różnych rejonów oka.