Obsługa techniczna różnych imprez – co powinieneś w tym temacie się dowiedzieć

przez | 13 lutego 2022
Perfekcyjne rozwiązanie, gdy chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości osób. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chcą wyśmienitej jakości, nawet, jeżeli nie musiały zapłacić za wstęp ani grosza. A żeby wszystko świetnie było słychać konieczni są ludzie. Owa obsługa techniczna imprez to niesamowicie istotna sprawa. Niektórzy twierdzą, że to łatwa sprawa, ale faktycznie tak nie jest.

W sumie nigdzie się za bardzo tego człowiek nauczyć nie może, chyba, że na samych imprezach.

Pragniemy Cię namówić do tak samo interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij w link (gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/plany-pogrzebowe/) i przeglądaj to, na co masz chęć.

Więc jeżeli w przyszłości chcemy działać, jako technik na większej imprezie, to faktycznie dobrze wkręcić się na początek totalnie wolontaryjnie w tego typu akcję. A później, kto wie. Oczywiście często w obsłudze technicznej są świetni muzycy, którzy zajmują się nagłośnieniem (czytaj o obsłudze imprez). Ale są również ludzie, którzy zajmują się sensownym porozkładaniem kabli oraz właściwym oświetleniem. Oświetleniowcy to również inny krąg. Także grup , które zalicza się do ogółem obsługi technicznej jest dużo. Należy się dowiedzieć, co i jak tam działa i dowiedzieć gdzie się wybrać, na jaki kurs, czy też do jakiej szkoły się zapisać, by rzeczywiście być dobrym w takim działaniu. Czasem piosenkarze mają swoich ludzi i to oni z nimi wyjeżdżają na koncerty, żeby nad wszystkim panować.

impreza

Autor: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie oraz nagłośnienie na imprezach

Gdy idziemy na koncert chcemy ujrzeć świetne show. A jest to możliwe nie jedynie dzięki genialnym gwiazdom, dla których wyruszyliśmy na koncert, ale też dzięki ludziom z obsługi technicznej, bo to właśnie osoby z obsługi robią wszystko by oświetlenie sceniczne było właściwe i by nagłośnienie estradowe nie szwankowało (czytaj o oświetleniu scenicznym). Dlatego Gdy chcemy dać porządny koncert powinniśmy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że mają wiedzę na temat tego, co robią. Wiadomo, że przed samym show jest również próba, na której można wszystko sprawdzić.

Gdy ruszamy na koncert i przykładowo muzycy są w dobrej kondycji, nagłośnienie jest dobre i oświetlenie robi klimat, to rzeczywiście po tego typu imprezie posiadamy maksimum energii (nagłośnienie estradowe). A gdy niestety nagłośnienie szwankuje i oświetlenie jest do bani, to choćby nie wiem jak gwiazdy będą się starać, będzie im ciężko dać ludziom swoją energię.